Ekspert: Rywalizacja o pracowników w handlu będzie się zaostrzać

www.portalspozywczy.pl 13 stycznia 2017 10:54

Według Andrzeja Kubisiaka, Szefa Biura Prasowego Work Service w roku 2016 branża handlowa była jedną z tych, które najbardziej borykały się z niedoborem pracowników. Jego zdaniem również w roku 2017 rywalizacja o pracowników w sektorze handlowym będzie się zaostrzać.

– Sektor handlowy był jednym z tych, które w ubiegłym roku najmocniej doświadczyły niedoborów kadrowych. Było to spowodowane m.in. rywalizacją o pracowników z innymi sektorami gospodarki np. produkcją czy logistyką, które zabiegają o podobny profil kandydatów – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Kubisiak, Szef Biura Prasowego Work Service. 

Dodaje, że wywołało to wyraźną wojnę płacową, która objęła kluczowe sieci sprzedaży wielkopowierzchniowych. – Z pewnością symbolem nastania nowych warunków na rynku pracy były akcje reklamowe zachęcające do podejmowani pracy w konkretnych sklepach – mówi ekspert. 

Jego zdaniem w 2017 roku możemy spodziewać się umocnienia się trendów z ostatnich miesięcy. – Rywalizacja o kandydatów będzie się zaostrzać, bo będzie ich coraz mniej dostępnych na rynku. W wyniku zmian demograficznych i czynników emigracyjnych doświadczymy wyraźnego kurczenia się zasobów kadrowych, a to wymusi dalsze poprawianie warunków zatrudnienia – prognozuje Kubisiak. 

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,08

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane