Ekspert: Sieci próbują nadążyć za potrzebami klientów, ale jest to trudne

www.portalspozywczy.pl 6 lutego 2017 15:13

Na całym świecie handel się bardzo zmienia, przede wszystkim dzięki nowym technologiom. Ostatnio wiele emocji wzbudza nowy koncept Amazon Go, w którym klienci w ogóle nie przechodzą przez kasę, cały proces płatności odbywa się automatycznie dzięki technologii „Just Walk Out” opartej na RFID. To radykalna zmiana sposobu robienia zakupów, idąca znacznie dalej niż kasy samoobsługowe, które są dość uciążliwe dla klientów – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Agnieszka Górnicka, prezes zarządu agencji badawczej Inquiry.

– Niemniej i w Polsce digitalizacja handlu tradycyjnego jest coraz częściej widoczna dzięki ekranom zastępującym drukowane cenówki i plakaty, co umożliwia dynamiczne zarządzanie cenami i wyświetlaną treścią; takie eksperymenty prowadzi m. in. Biedronka. Wiele innych sieci próbuje zintegrować ofertę sklepu tradycyjnego ze sklepem internetowym. W Polsce najciekawsza realizacja tego typu to nowy salon sieci Empik - do dyspozycji klientów oddano duże ekrany interaktywne, ułatwiające odnalezienie  i zakup produktu – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Agnieszka Górnicka, prezes zarządu agencji badawczej Inquiry.

Dodaje, że warto wspomnieć o dwóch trendach, które do Polski zawitały w bardzo okrojonej postaci, zaś stanowią odpowiedź handlu tradycyjnego na rosnące znaczenie e-commerce.

– Jeden z nich to Grocerants, czyli rozwój formatów stanowiących połączenie sklepu spożywczego z restauracją. Można przyjść, wybrać produkty według zaproponowanego przez sklep przepisu i zabrać je do domu lub zamówić przez internet. Przykładem może być niemiecka sieć Kochhaus.  Shoppertainment to z kolei łączenie zakupów z rozrywką – chodzi tu o to, żeby zakupom towarzyszyło jakieś ciekawe przeżycie. Sklepy organizują m.in. pokazy produktów, degustacje win oraz warsztaty gotowania (które Kochhaus ma również w ofercie) – tłumaczy Agnieszka Górnicka.

Całość: Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    5,22

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane