Ekspert: Sytuacja na polskim rynku centrów handlowych jest stabilna

Autor: propertynews.pl 30 sierpnia 2011 10:15

Pomimo widocznego spowolnienia spowodowanego kryzysem na rynkach inwestycyjnych i handlowych, sytuacja w sektorze centrów handlowych w Polsce jest stabilna i można spodziewać się zrównoważonego rozwoju - uważa Edyta Potera, dyrektor w dziale najmu powierzchni handlowych, Jones Lang LaSalle.

Jak dodaje, w 2011 roku na rynek zostanie dostarczone 550 tys. mkw. powierzchni najmu, z czego 191 tys. mkw. oddano już do użytku. Są to m.in. rozbudowana Galeria Echo w Kielcach czy Galeria Twierdza w Zamościu. Największe projekty zaplanowane do oddania w tym roku to m.in.: Galeria Kaskada w Szczecinie, Millenium Hall w Rzeszowie, Plaza Toruń, Galeria Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim czy też rozbudowa Silesia City Centre.

Według JLLS, na koniec I połowy 2011 roku w Polsce działały 324 centra handlowe, a całkowita podaż powierzchni najmu w tych obiektach wyniosła 7,3 mln mkw. Wielkość rynku centrów handlowych stawia Polskę pomiędzy Rosją (10 mln mkw.), Holandią (7,9 mln mkw.) i Turcją (6,5 mln mkw.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,98

  • Śr

    8,04

  • Min

    5,30

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane