Ekspert: Tesco przegrywa walkę konkurencyjną z Lidlem i Biedronką

Autor: ddb24.pl 30 grudnia 2017 09:21

Ekspert: Tesco przegrywa walkę konkurencyjną z Lidlem i Biedronką fot. Shutterstock

Tesco przeżywa poważne problemy w Europie, w tym również w Polsce. Likwidowane są nierentowne sklepy, a firma szuka nowej atrakcyjnej formuły działania. Problemem firmy jest to, że oferuje niższą wartość dodaną potencjalnym klientom – ocenia Andrzej Kondej, białostocki ekspert ds. marketingu, prowadzący branżowy portal RynekDetaliczny.pl, w rozmowie z serwisem ddb24.pl.

- Problem polega na tym, że Tesco przegrywa walkę konkurencyjną z Lidlem i Biedronką, oferując niższą wartość dodaną potencjalnym klientom: mało atrakcyjną wizualizację, mniej wyróżniających się produktów, niższy poziom obsługi klientów, a niekiedy problemy z estetyką i higieną sklepów - mówi Andrzej Kondej. - Krótko mówiąc, Tesco nie oferuje klientom atrakcyjnej oferty, sklepy nie wyróżniają się pod względem wizualnym, ceny nie są wyraźnie konkurencyjne – dodaje.

Tesco w połowie września zamknęło sklep na osiedlu Białostoczek, mieszczący się przy ulicy o tej samej nazwie. Lokal do tej pory stoi pusty.

Zdaniem Andrzeja Kondeja kandydatami do przejęcia lokalizacji na osiedlu Białostoczek są: Lidl, Biedronka i Stokrotka. Najbardziej problematyczna jest Stokrotka, gdyż firma Emperia pozyskuje nowego inwestora strategicznego, a zatem poważniejsze inwestycje mogą być obecnie przyhamowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Anusiak 2018-01-03 20:38:54

  I niech w końcu zamkną wszystkie sklepy w Polsce! Wszyscy Brda szczęśliwsi!!!! Miałam przygodę z praca w tym miejscu. Wykorzystywanie pracowników, zwalnianie z wyimaginowanych powodów ( tzw redukcja etatu ale dyscyplinarna zeby nie płacić odprawy) w punkcie obsługi klienta kazali nam kłamać ( od hormie dyrekcja) i robić z ludzi idiotów! Za niezgodność cen! ( nagminne) najgorsza sieć marketów jaka znam! NIE KUPUJE! Wole biedronkę i lidla!

 • Danka 2018-01-02 14:37:58

  Nie wiem jak w innych miejscowościach, ale w mojej Tesco wyróżnia się najlepszą obsługą klienta, biorąc pod uwagę, że w Biedronkach panie krzyczą na klientów a w Lidlu zaś warczą i są bardzo nieuprzejme. :)

 • herbatnik 2018-01-02 14:22:40

  A ta "wiadomość" dotyczy Tesco czy tego jednego sklepu... co go zamknęli w Białymstoku.... Czy wiadomości redagują jeszcze ludzie czy już maszyny?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,19

 • Śr

  1,71

 • Min

  1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane