PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspert: Wpływy z podatków od dużych sklepów nieproporcjonalne do ich dochodów

Autor: Newseria 12 kwietnia 2016 14:38

Zdaniem prof. Krzysztofa Opolskiego z UW podatek od handlu powinien zostać wprowadzony, ale w takim kształcie, by nie zaszkodził mniejszym sklepom. – Mam pełne przekonanie, że (duże - przy. red.) sklepy trzeba opodatkować, ponieważ podatki są nieproporcjonalne w stosunku do ich dochodów. Natomiast trzeba to zrobić w taki sposób, żeby nie zaszkodzić polskiemu handlowi – podkreśla prof. Opolski w rozmowie z agencją Newseria.

– Nie tak dawno polski handel dążył do integracji, zespolenia i do stworzenia silnych grup kapitałowych. Teraz może się okazać, że ich obroty są tak wysokie, że jak będą opodatkowane, to mogą ograniczyć przychody i zmniejszyć zysk, co z kolei nie pozwoli na dalszy rozwój i na dalsze inwestowanie - mówi prof. Opolski.

– Zapowiedź wyłączenia handlu internetowego to pozytywny sygnał, bo ten kanał wciąż się rozwija i staje się nowoczesnym rodzajem handlu, bardzo chętnie obsługiwanym przez młodych ludzi, którzy zarówno zakładają sklepy internetowe, jak i z nich korzystają – dodaje prof. Krzysztof Opolski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • anakin pisłoker 2016-04-14 13:54:58

    Zastanawiający w tym wszystkim jest fakt, że sklepy online uniknął tego podatku...a przepraszam, zagraniczne sklepy online. Czyli nasze firmy dostaną podatek, a zagraniczne sklepy będą miały tutaj raj, bo nikt ich nie skontroluje. Czy to nie powinno być przypadkiem tak, że to właśnie nasze skle;y niepowinny płacić podatku, a te zagraniczne z większym wpływem tak?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane