Elżbieta Rafalska ws. zakazu handlu: rozsądną propozycją są dwie niedziele w miesiącu

Autor: Rzeczpospolita 26 czerwca 2017 08:57

Rząd ponownie mówi o wariancie ograniczenia pracy sklepów w dwie niedziele w miesiącu. NSZZ Solidarność twardo obstaje przy swojej propozycji.

– Nasze stanowisko jest od samego początku takie samo. Uważamy, że należałoby etapami wprowadzać ograniczenia handlu w niedzielę – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. – Od dawna mówił o tym wicepremier Mateusz Morawiecki, my też o tym mówiliśmy, że rozsądną propozycją są dwie niedziele w miesiącu, zachowując te pozostałe ograniczenia dotyczące handlu w dni wolne od pracy – poinformowała szefowa MRPiPS.

Minister odniosła się także do tego, że projekt Solidarności od miesięcy tkwi w Sejmie i nic się z nim nie dzieje. Jej zdaniem rząd nie może popędzać parlamentu w pracach, ale osiągalne jest wprowadzenie ograniczeń od 1 stycznia 2018 r.

Nasi rozmówcy podkreślają, że rząd ma kłopot z projektem Solidarności, która twardo broni swojego projektu i pełnego ograniczenia handlu w niedzielę z wyjątkami w postaci okresów przedświątecznych oraz wyłączeń branżowych. – Gospodarka przyspiesza głównie dzięki konsumpcji i nikt nie chce ryzykować z ograniczeniami pracy sklepów, aby nie spadł popyt, co byłoby w takim scenariuszu trudne do uniknięcia – mówi jeden z ekspertów. Dlatego projekt od jesieni 2016 r. tkwi w komisjach sejmowych, które zupełnie się nim nie zajęły. 

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gosc 2017-06-26 20:28:00

    Wrrr i tak będą przeciągać, że nawet nie wejdzie od początku 2018 :/

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane