PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia dopuszcza do procesu sprzedaży nowych inwestorów

Autor: www.dlahandlu.pl 26 stycznia 2012 18:26

Emperia dopuszcza do procesu sprzedaży nowych inwestorów

Zarząd Emperii poinformował, że w związku z dopuszczeniem do procesu sprzedaży spółek detalicznych nowych inwestorów, może ulec wydłużeniu termin zamknięcia transakcji. Ponadto zarząd spółki podał, że analizując oferty zainteresowanych inwestorów bierze pod uwagę także inne propozycje niż sprzedaż 100 proc. udziałów i akcji spółek detalicznych za gotówkę.

Dopuszczenie do procesu nowych inwestorów oraz rozważanie alternatywnych scenariuszy jest związane z zawarciem w dniu 21 grudnia 2011 roku ugody z Eurocash S.A. na mocy, której została zrealizowana transakcja zbycia udziałów i akcji w spółkach należących do Grupy Dystrybucyjnej Tradis. Ugoda ta zakończyła trwający pomiędzy Emperia Holding S.A. a Eurocash S.A. konflikt prawny, zmniejszając tym samym ryzyka dla potencjalnych inwestorów zainteresowanych segmentem detalicznym Emperia Holding.

Przypomniejmy, proces aukcyjny mający na celu sprzedaż segmentu detalicznego Emperii ruszył w czerwcu. Całość postępowania spółka chciała zamknąć w pierwszej połowie 2012 roku.

Czytaj również: Prezes Emperii: Co najmniej trzy podmioty złożyły wiążącą ofertę na kupno Stokrotki 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane