Emperia liczy na kolejne kontrakty z sieciami stacji paliw

Autor: dlahandlu.pl 18 maja 2010 14:52

Zdaniem prezesa Artura Kawy, podpisany w I kwartale 2010 roku kontrakt na obsługę stacji paliw Orlen w zakresie dostarczania produktów FMCG, pozwoli spółce na szukanie na tym rynku kolejych partnerów.

Kontrakt na obsługę sieci Orlen Emperia przejęła po firmie McLane. Kontrakt został podopisany na kilka lat z datą rozpoczęcia od 1 czerwca. Spółka dystrybucyjna Tradis z Grupy Handlowej Emperia będzie dostawcą słodyczy, napojów i piwa do sieci 1,4 tys. stacji benzynowych Orlen w Polsce. Szacowana roczna sprzedaż z tej umowy wynosi ponad 220 mln zł.

Zdaniem prezesa Artura Kawy ta umowa uwiardygadnia Emperię jako dostawcę, który jest w stanie świadczyć taki sam poziom usług dla tak dużej sieci, z lokalizacjami od Ustrzyk Dolnych po Świnoujście.

Firma proponuje też swoje usługi logistyczne dla producentów m.in. napojów i alkoholi. Emperia chce zarabiać na logistyce co najmniej kilka milionów rocznie. Obecnie, zdaniem prezesa, przychody z tej działalności (magazynowania i transportu palet z towarem) wynoszą kilkaset tysięcy złotych. Wynika to z faktu, że Emperia dopiero startuje z tego typu ofertą dla producentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,81

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane