PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia liczy, że sfinalizuje kolejną akwizycję do końca roku

Autor: PAP 1 września 2010 15:53

- Będziemy rekomendować utrzymanie inwestycji w 2011 roku na poziomie 150-200 mln zł. Kwota ta nie obejmuje akwizycji. Spółka cały czas jest zainteresowana przejęciami i liczy, że uda jej dokonać przejęcia jeszcze w tym roku - mówi Artur Kawa, prezes Grupy Handlowej Emperia - informuje PAP.

Artur Kawa, prezes Grupy Handlowej Emperia - Myślę, że aktywność w zakresie fuzji i przejęć po wakacjach będzie większa. Liczymy, że uda się dopiąć jakąś małą lub średnią transakcję do końca 2010 roku - mówi Artur Kawa.

Większe przejęcie, rzędu kilkuset milionów złotych, nie jest planowane na ten rok. Prezes Emperii przyznał, że taka akwizycja jest bardziej prawdopodobna w 2011 roku. Dodał, że przy dużej transakcji przejęcia Emperia mogłaby skorzystać z emisji nowych akcji. W przyszłym roku Emperia przeznaczy na dywidendę, podobnie jak w tym roku, 20 proc. zysku netto.

Prezes podtrzymał, że osiągnięcie 85 mln zł zysku netto w tym roku, zapisane w programie motywacyjnym, jest realne. Aktualny jest też plan 6 mld zł przychodów na 2010 rok. Po pierwszym półroczu Emperia ma 32,4 mln zł zysku netto, 47 mln zł zysku operacyjnego i 2,83 mld zł przychodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane