PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia miała 703 mln zł zysku netto w 2011 r.

Autor: www.dlahandlu.pl 1 marca 2012 09:17

Grupa Kapitałowa Emperia osiągnęła w 2011 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 6,3 mld zł, wyższe o 6,8% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk EBITDA osiągnął w tym okresie poziom 205,8 mln zł, niższy o 3,95%, natomiast zysk netto w wysokości 702,3 mln zł, w którym uwzględniono wynik na rozliczeniu transakcji zbycia działalności dystrybucyjnej do Eurocash S.A. był wyższy o ponad 600%.

W przeciągu czterech kwartałów 2011 roku skład Grupy Kapitałowej Emperia Holding (w stosunku do końca 2010 roku) uległ zmianie.

Skład spółek konsolidowanych został powiększony o P1 Sp. z o.o., Ekon Sp. z o.o., EMP Investment Ltd., Ipopema 55 FIZ Aktywów Niepublicznych (dotychczas spółki zależne wyłączone z konsolidacji) oraz P4 Sp. z o.o. i P5 Sp. z o.o. (spółki nowozałożone).

Jednocześnie w tym okresie skład spółek konsolidowanych został pomniejszony o spółki Dystrybucyjne: Detal Koncept Sp. z o.o., Tradis Sp. z o.o., DEF Sp. z o.o., Ambra Sp. z o.o., Lewiatan Podlasie Sp. z o.o., Lewiatan Śląsk Sp. z o.o., Euro Sklep S.A., PSD S.A., które na mocy Ugody oraz zmiany do Umowy Inwestycyjnej zawartychpomiędzy Emperia Holding S.A. wraz ze spółką zależną P1 Sp.z o.o. a Eurocash S.A. zostały w  dniu 21 grudnia 2011 roku zbyte na rzecz Eurocash S.A.

W IV kwartale br. Grupa Kapitałowa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego o 6,3 proc.. Nastąpił jednocześnie wzrost kosztów operacyjnych: sprzedaży i zarządu. Było to związane z trwającymi w tym okresie procesami zbycia działalności dystrybucyjnej i detalicznej i koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów pośrednio związanych z tymi transakcjami.

Ponadto Stokrotka wprowadziła w tym okresie zmiany w polityce handlowej, które wpłynęły na wzrost wolumenu obrotów, ale przejściowo obniżyły uzyskaną w IV kwartale marżę handlową. Nie bez znaczenia dla wyników osiągniętych przez Stokrotkę było prowadzenie procesu pozyskania inwestora dla tej spółki. Fakt ten istotnie utrudniał rozmowy handlowe z dostawcami i producentami towarów sprzedawanych przez Stokrotkę, co miało negatywny wpływ na poziom osiągniętej marży. Czynniki te spowodowały, że osiągnięte w IV kwartale wyniki spółek dystrybucyjnych i detalicznych są niższe od oczekiwanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    6,08

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane