PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia: nasze akcje są niedoszacowane, przed firmą czas intensywnego wzrostu

Autor: portalspozywczy.pl 8 października 2010 14:02

Sytuacja zainicjowana przez Eurocash zmusza rynek do próby porównania naszych spółek. Jest to bardzo trudne, ponieważ znajdują się one w zupełnie odmiennym stadium rozwoju. Przed Emperią czas intensywnego wzrostu wyników i osiągania realnych korzyści z prowadzonych przez wiele lat działań restrukturyzacyjnych. Z kolei Eurocash kosztowne działania integracyjne skonsolidowanych niedawno podmiotów ma dopiero przed sobą - wyjaśnia w komentarzu Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding.

"Biorąc pod uwagę, co zrobiliśmy i oceniając perspektywy wzrostu Grupy Emperia jesteśmy przekonani, że akcje naszej spółki są obecnie znacząco niedoszacowane w porównaniu do innych spółek z naszego sektora, notowanych na GPW. Takie przekonanie panuje również na rynku. Odzwierciedla to wzrost wycen Emperii w analizach prezentowanych przez domy maklerskie. Kolejne ujawniane przez domy maklerskie analizy naszej spółki wskazują, że warunki potencjalnego połączenia proponowane przez Eurocash są niekorzystne dla akcjonariuszy Emperii" - tłumaczy prezes spółki.

I przytacza przykłady: „Szacowany przez analityków na podstawie ich ostatnich wycen i prezentowany w najnowszych raportach parytet ewentualnej wymiany akcji Eurocash na walory Emperii, jest zdecydowanie powyżej propozycji złożonej przez Eurocash. W najnowszym raporcie Kamila Szlagi z KBC Securities jest to 4,2, a we wczoraj upublicznionej analizie Jakuba Viscardi z Domu Maklerskiego IDM nawet 4,5. Sądzimy, że w miarę realizowania przez naszą firmę ogłoszonych niedawno prognoz finansowych, kolejne wyceny naszej firmy dokonywane przez analityków będą dalej podnoszone, a co za tym idzie będzie podnoszona także ocena hipotetycznego parytetu wymiany." - uważa Kawa.

"Analitycy z KBC Securities, w ostatnim swoim raporcie, oceniają możliwość fuzji Eurocash i Emperii jako bardzo mało prawdopodobną. Zwracają także uwagę, że - przy zachowaniu parytetu proponowanego przez Eurocash - prawie wszystkie efekty synergii przypadałaby akcjonariuszom Eurocash" - podsumowuje Artur Kawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane