PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia niezależna od zewnętrznych źródeł finansowania

Autor: www.dlahandlu.pl 21 czerwca 2016 12:12

Zdaniem Rady Nadzorczej Grupy Emperia, spółka jest niezależna od zewnętrznych źródeł finansowania i jest zdolna do regulowania swoich bieżących zobowiązań. Stopa zwrotu na zainwestowanym kapitale wzrosła z 5,02% w 2014 r. do 8,13% w 2015 roku.

Rada Nadzorcza Emperii przygotowała ocenę sytuacji spółki w 2015 r.

W opinii Rady Nadzorczej, zarząd spółki konsekwentnie realizował wytyczone zadania we wszystkich segmentach Grupy Kapitałowej Emperia zgodnie z obraną wieloletnią strategią.

- Imponująco wzrasta liczba Stokrotek oraz efektywność własnej logistyki w wyniku prowadzonego procesu optymalizacji. W segmencie nieruchomości realizowano projekty developerskie, powiększono portfel nieruchomości o atrakcyjne lokalizacje oraz zakres i poziom zarządzania. Spółka informatyczna Infinite Sp. z o.o. konsekwentnie dywersyfikuje swoją bazę klientów oraz rozszerza ofertę o kolejne nowe produkty z obszaru elektronicznej komunikacji b2b .Skuteczna implementacja inicjatyw rozwojowych oraz dyscyplina kosztowa w poszczególnych segmentach Grupy pozytywnie wpłynęła na poziom wypracowanych wyników przez Grupę Kapitałową Emperia w 2015 roku - ocenia RN.

W 2015 roku przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 2,095 mld zł i były wyższe o 5,9% w porównaniu do roku 2014. Zysk EBITDA wyniósł 98,6 mln zł i był wyższy o 18,3% a zysk netto w kwocie 48,4 mln był wyższy o 58,5% w porównaniu do 2014 roku. Nakłady inwestycyjne były wyższe o 2,4% i wyniosły 65,5 mln zł.

Spółka jest niezależna od zewnętrznych źródeł finansowania - stan środków pieniężnych w Grupie na koniec 2015 roku wyniósł 103,8 mln zł. Na wysokość środków pieniężnych posiadanych przez Grupę wpłynął prowadzony skup akcji własnych, na który wydatkowano w 2015 roku 45,0 mln zł. Poziom wskaźników płynności wskazuje, iż Grupa jest zdolna do regulowania swoich bieżących zobowiązań. Stopa zwrotu na zainwestowanym kapitale wzrosła z 5,02% w 2014 r. do 8,13% w 2015 roku.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację w spółce Rada Nadzorcza pozytywnie rozpatrzyła wniosek zarządu o przeznaczenie zysku netto wypracowanego przez Spółkę w 2015 roku na kapitał rezerwowy.

Rada Nadzorcza pozytywnie ocenia sytuację i kondycję finansową spółki. W opinii Rady kontynuacja realizacji obranej strategii rozwoju pozwala oczekiwać dalszego umocnienia pozycji spółek Grupy na rynku oraz poprawy wyników generowanych przez Grupę w przyszłych okresach.

Zdaniem Rady Nadzorczej Grupa Kapitałowa Emperia Holding posiada działające systemy zarządzania kluczowymi ryzykami tj. ryzykami operacyjnymi, prawnymi oraz finansowymi. Ponadto w Grupie Kapitałowej funkcjonuje mechanizm kontroli wewnętrznych, którym objęte są wszystkie podmioty wchodzące w skład Grupy i wszystkie kluczowe obszary działalności. Kadra zarządzająca należycie nadzoruje efektywność systemu kontroli wewnętrznej w ramach zarządzania poszczególnymi segmentami Grupy.
W opinii Rady Nadzorczej Zarząd spółki należycie monitoruje ryzyka pojawiające się w dynamicznie zmieniającym się środowisku zewnętrznym, jak i wewnętrznym w celu wyeliminowania zagrożeń dla działalności i sytuacji finansowej spółki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane