Emperia ogłosi kolejne przejęcie w ciągu 1-2 tygodni

Autor: portalspozywczy.pl 25 września 2010 20:46

Emperia ogłosi kolejne przejęcie w ciągu 1-2 tygodni

W ciągu najbliższych 1-2 tygodni Grupa Handlowa Emperia może poinformować o kolejnej akwizycji. - Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy dotyczące przejęcia kolejnej spółki. W tej chwili jeszcze nie mogę mówić o szczegółach transakcji - mówi Artur Kawa, prezes Emperii.

Przedstawiciel spółki nie chce zdradzić wartości obrotów generowanych przez firmę, z którą prowadzone są negocjacje. - Aktualnie interesują nas przejęcia średnich i małych podmiotów - zaznacza Artur Kawa. Jednak w czerwcu br. prezes stwierdził, że w II połowie 2010 r. może dojść do akwizycji 2-3 podmiotów z branży dystrybucyjnej i detalicznej, których obroty kształtują się w przedziale 100-200 mln zł.

Należy przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu Emperia złożyła w UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie lubelskiej spółki Aldik, która zarządza siecią 24 supermarketów działających na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego. W ubiegłym roku operator wygenerował obroty na poziomie 140 mln zł. Rozmowy między spółkami mające sfinalizować transakcję nadal trwają.

Jednak według prezesa Emperii, to dopiero wstęp do przyszłych połączeń i akwizycji. W ramach nowej strategii Grupa Emperia planuje w ciągu najbliższych miesięcy wydzielenie trzech niezależnych dywizji biznesowych - dystrybucyjnej, supermarketów i nieruchomości. Grupa planuje wprowadzenie w czerwcu 2013 r. na giełdę spółki Stokrotka (a w czerwcu 2011 r. Grupy Dystrybucyjnej Tradis). Prezes zapowiedział, że Stokrotka w 2011 roku otworzy 40-50 sklepów wobec 25-30 sklepów w tym roku, ale też będzie rozwijać się poprzez fuzje i przejęcia.

Obecnie pod szyldem Stokrotka działa 173 placówki w całym kraju, zaś sieć Delima liczy 8 sklepów. Wartość dywizji supermarketów jest szacowana przez władze Grupy na 800-900 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane