PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia otrzyma odszkodowanie od Ernst & Young

Autor: www.dlahandlu.pl/PAP 3 stycznia 2014 09:42

Emperia otrzyma odszkodowanie od Ernst & Young

2 stycznia Emperia Holding otrzymała wyrok Sądu Arbitrażowego przy KIG zasądzający od Ernst & Young Audit na rzecz spółki kwotę 795 000 zł z odsetkami. Emperia dostanie odszkodowanie za nienależyte wykonanie umowy zawartej pomiędzy Emperia Holding S.A. i Eurocash S.A. a Ernst & Young Audit Sp. z o.o.

Emperia Holding ma również otrzymać kwotę 839.180 zł - tytułem zwrotu połowy kosztów postępowania.

Przypomnijmy, Emperia wniosła pozew w maju 2012 r. - "Spółka poniosła szkodę w wyniku niesporządzenia przez Ernst & Young Audit Sp. z o.o. raportu, który stanowić miał podstawę ustalenia ceny za udziały i akcje zbywane na rzecz Eurocash. W wyniku niewykonania zobowiązania przez Ernst & Young Audit Sp. z o.o. powstał spór o cenę za udziały i akcje pomiędzy spółką a Eurocash. W następstwie tego zostało wszczęte postępowanie arbitrażowe zakończone ugodą, polegającą na sprzedaży udziałów i akcji za cenę niższą niż wynikającą z umowy inwestycyjnej pomiędzy spółką a Eurocash" - napisała wtedy firma.

W końcu grudnia 2011 r. Emperia i Eurocash podpisały ugodę kończącą kilkumiesięczny spór, na mocy której Eurocash kupił za 1,095 mld zł udziały w spółkach dystrybucyjnych należących do Emperii.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane