Emperia: Pierwszy sklep convenience ruszy w Świdniku pod Lublinem

www.portalspozywczy.pl 15 listopada 2016 14:26

Emperia: Pierwszy sklep convenience ruszy w Świdniku pod Lublinem fot. Shutterstock

Grupa kapitałowa Emperia poszerza segment detaliczny o nowy format convenience. Emperia planuje uruchomić pierwsze tego typu placówki w I kw. 2017 roku. Pierwsza z nich ma powstać w Świdniku pod Lublinem. Mają się wyróżniać świeżym asortymentem i kompleksową ofertą.

W III kwartale Stokrotka rozpoczęła intensywne prace, nad kolejnym po supermarkecie i markecie, konceptem sklepu - formatem convenience. Będą to sklepy, odróżniające się od innych placówek detalicznych funkcjonujących w tym formacie na rynku, o metrażu od 100 do 150 mkw.

- Sklepy w formacie convenience będą w dwóch modelach franczyzy: pierwszy to model klasycznej franczyzy, drugi to będzie nasz autorski koncept: my znajdziemy lokalizację, ponieważ umiemy to robić dobrze, przeprowadzimy adaptację lokalu, całościowo wyposażymy sklep i oddamy przedsiębiorcy do prowadzenia – mówił Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding S.A. i Stokrotka Sp. z o.o. 

Dodał, że według niego 70 proc. sklepów convenience Emperii będzie funkcjonowało według modelu drugiego, a 30 proc. – według pierwszego.

Otwarcie pierwszego testowego sklepu w nowym formacie odbędzie się w I kwartale 2017 roku. – Pierwszy sklep chcemy otworzyć w Świdniku pod Lublinem, w miejscu, w którym jest blisko do naszego centrum dystrybucyjnego – mówił prezes Stokrotki.

Dodał, że Emperia planuje uruchomienie w pierwszej kolejności 5-10 sklepów testowych, i jeśli się sprawdzą, powstaną kolejne.

Całość: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ted 2016-11-17 19:43:31

    Obawiam się że Świdnik nie jest dobym miejscem na 1 sklep, chyba że stokrotka celuje w małeś miejscowości?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane