Emperia przeznaczy na skup akcji do 500 mln zł

Autor: PAP 13 października 2010 20:23

Emperia przeznaczy na skup akcji do 500 mln zł

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Emperii Holding wyraziło zgodę na przeprowadzenie programu skupu akcji własnych w celu ich umorzenia za kwotę do 500 mln zł i podwyższenie kapitału docelowego uwzględniając propozycje prezesa Emperii, Artura Kawy.

Akcjonariusze zgodzili się na skup do 25 proc. kapitału. Uchwała przewiduje, że maksymalna wysokość zapłaty za nabywane w ramach programu akcje, powiększona o koszty ich nabycia, nie może przekroczyć kwoty 500 mln zł.

NWZA upoważniło też zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego.

Prezes Kawa wystąpił z wnioskiem o uszczegółowienie zaproponowanych wcześniej uchwał. Wnioskował o podniesienie kapitału docelowego z 5 do 10 proc. oraz o wpisanie zapisu, że cena minimalna dla emitowanych akcji nie będzie niższa od średniej ceny akcji spółki z ostatnich trzech miesięcy. Środki z emisji mogą być przeznaczane m.in. na przejęcia.

W uchwale dotyczącej buybacku Artur Kawa uszczegółowił, że skup akcji będzie możliwy, jeśli wskaźnik finansowy (iloraz kapitałów własnych i zobowiązań finansowych netto) będzie równy lub wyższy 1,4.

Akcjonariusze przyjęli uchwały uwzględniające propozycje prezesa Kawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane