Emperia przygotowuje się do sprzedaży Stokrotek?

Autor: Franchising.pl 23 stycznia 2014 11:57

Emperia zdecydowała o podziale firmy do jednego, pod nazwą P1, trafi część związana z inwestycjami w nieruchomości oraz zarządzaniem nieruchomościami należącymi do Grupy Emperia. Pozostała część spółki, pod nazwą Emperia Holding, pozostanie zaś przy biznesie handlowym. Czy oznacza to przygotowanie do sprzedaży Stokrotek? - zastanawia się portal Franchising.pl.

Jak podaje Franchising.pl, w deklaracjach zarządu Emperii nie ma wprawdzie bezpośredniej deklaracji chęci pozbycia się marki. Nie sposób jednak jej wykluczyć. W tym samym oświadczeniu przedstawiciele spółki stwierdzają przecież, że „celem planowanego podziału jest, aby każda z wyodrębnionych części mogła być aktywnym uczestnikiem procesów konsolidacyjnych na rynku w swojej branży."

Kto mógłby być potencjalnym nabywcą? Jeśli Stokrotka ruszy z systemem franczyzowym, to mogłaby znaleźć się na celowników jednego z dwóch największych franczyzodawców rynku handlowego - grupy Makro i wspomnianego Eurocashu. Na razie to jednak tylko spekulacje - podkreśla serwis Frinchising.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Michał 2014-01-23 13:41:31

  Oczywiście że sprzedadzą po co im szarpać się z pracownikami. Niech robią to franczyzobiorcy. Tak robią wszyscy. Nikt nie chce mieć na głowie pracowników. Takie czasy. Ludzie nikomu nie są potrzebni. Jednak jako konsumenci i owszem. Tylko skąd maja brać na konsumpcję? Żyjemy w dziwnych czasach.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,40

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane