PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia rezygnuje z Delimy. Nie będzie rozwijała tego konceptu

Autor: www.dlahandlu.pl 31 sierpnia 2012 10:46

Emperia rezygnuje z Delimy. Nie będzie rozwijała tego konceptu

Na posiedzeniu zarządu spółki Stokrotka, po zapoznaniu się z wynikami sklepów delikatesowych działających pod nazwą Delima i przeprowadzonej analizie, została podjęta decyzja o zaprzestaniu dalszego rozwijania tego formatu sklepów. W związku z powyższym spółka nie będzie otwierała kolejnych sklepów delikatesowych.

Jak poinformowała spółka, jednocześnie zostanie przeprowadzone postępowania sanacyjne w stosunku do aktualnie istniejących lokalizacji, które będzie obejmowało w szczególności takie działania jak: przekształcenie części sklepów w supermarkety Stokrotka, zmniejszenie kosztów operacyjnych sklepów oraz renegocjacje warunków istniejących umów najmu w zakresie czasu obowiązywania, stawek czynszu oraz wielkości wynajmowanej powierzchni.
Sklepy Delima znajdują się w galeriach handlowych, w których spółka Stokrotka prowadzi działalność na podstawie umów najmu zawartych na czas określony tj. 10 lat. Zarząd Stokrotka Spółka z o.o. oszacował, że konsekwencją podjętej uchwały będzie zawiązanie rezerwy kosztowej w kwocie 45.959 tys. złotych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane