PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia rozważa spółkę z nowym inwestorem

Autor: PAP/Parkiet/portalspozywczy.pl 29 stycznia 2012 20:58

Emperia rozważa spółkę z nowym inwestorem

Na początku drugiego kwartału powinna zapaść decyzja w sprawie losów sieci supermarketów Stokrotka. Jak powiedział „Parkietowi" Artur Kawa, prezes Emperii pojawiły się inne scenariusze (niż tylko sprzedaż 100 proc. udziałów w detalu - red.). Według prezesa możliwe jest także wspólne przedsięwzięcie z wybranym inwestorem. Decyzje w tej sprawie zapadną jednak w II kw. 2012 r.

Zdaniem pytanych przez „Parkiet" analityków aktualnie trudno mówić o korzyściach, które mogłyby wynikać z potencjalnego joint venture. Więcej nt. tego rozwiązania i jego konsekwencji będzie możne powiedzieć, gdy znany będzie potencjalny partner projektu. W przypadku (ewentualnego utworzenia) joint venture niezwykle istotna będzie konstrukcja samej spółki jak i siły rynkowej partnera, który wchodząc do spółki może wzmocnić istniejącą sieć na bardzo konkurencyjnym rynku supermarketów.
Jak pisał serwis www.portalspoozywczy.pl Emperia poinformowała, że analizując oferty zainteresowanych inwestorów bierze pod uwagę także inne propozycje niż sprzedaż 100 proc. udziałów i akcji spółek detalicznych za gotówkę.

Jeszcze w listopadzie Emperia informowała, że spodziewa się zakończenia procesu w I kw. 2012. Spółka spodziewała się pozyskać ze sprzedaży spółek detalicznych nie mniej niż 900 mln złotych.

Proces aukcyjny związany z pozyskaniem inwestora dla segmentu detalicznego Emperia ogłosiła pod koniec czerwca. Transakcja dotyczy sieci sklepów: Stokrotka, Delima, Społem Tychy i Maro Markety, które posiadają łącznie 233 placówki.

Według doniesień prasowych wśród zainteresowanych były m.in. fundusze Mid Europa Partners i Advent International, a także sieci handlowe Intermarche i Tesco.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane