PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia sprzeda nieruchomości, by je wynajmować

Autor: PAP/dlahandlu.pl 10 października 2012 19:19

Na NWZ, 11 października władze spółki Emperia Holding planują podjąć uchwałę dotyczącą likwidacji struktury spółek zajmujących się obrotem i zarządzaniem nieruchomościami. Firma poinformowała również o strategii sprzedaży portfela nieruchomości.

"W związku z nową strategią Grupy Kapitałowej Emperia Holding S.A. nakierowaną na rozwijanie działalności w segmencie handlu detalicznego, przy jednoczesnym wygaszaniu lub zbywaniu kapitałochłonnych działalności, które nie są uznawane za strategiczne, spółka Emperia Holding jako właściciel sieci detalicznych przyjmuje, że w przyszłości najkorzystniejszym modelem dysponowania nieruchomościami jest korzystanie z nieruchomości na podstawie umów najmu i dzierżawy, bez konieczności posiadania do nich prawa własności. Zamiarem spółek Grupy Kapitałowej Emperia Holding jest zbycie portfela nieruchomości składającego się z 96 nieruchomości położonych na terenie całej Polski."
„Strategia sprzedaży nieruchomości polega na zaoferowaniu potencjalnym nabywcom w tym samym momencie wszystkich nieruchomości posiadanych przez Grupę Kapitałową Emperia Holding S.A. Strategia przewiduje zawieranie transakcji na pakiety nieruchomości, nie wyklucza jednak przeprowadzania pojedynczych transakcji, jeżeli będzie to korzystniejsze. Dla zapewnienia sprawnego i profesjonalnego przeprowadzenia procesu sprzedaży został zaangażowany wyspecjalizowany doradca, którego głównym zadaniem jest aktywne poszukiwanie potencjalnych nabywców."

„W związku z planowaną sprzedażą nieruchomości zbędnym staje się dalsze funkcjonowanie w Grupie Kapitałowej Emperia Holding wyodrębnionego segmentu podmiotów wyspecjalizowanych w obrocie i zarządzaniu nieruchomościami. Zarząd spółki Emperia Holding przedstawia akcjonariuszom projekt uchwały w sprawie likwidacji struktury spółek zajmujących się obrotem i zarządzaniem nieruchomościami i wnioskuje o akceptację Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia dla tych zmian organizacyjnych w Grupie Kapitałowej."

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane