Emperia: Stokrotka zyskuje możliwość uczestniczenia w konsolidacji rynku

Autor: dlahandlu.pl 13 kwietnia 2018 09:38

Emperia: Stokrotka zyskuje możliwość uczestniczenia w konsolidacji rynku Na zdj. Dariusz Kalinowski. Fot. PTWP

Emperia Holding S.A. z Maxima Grupė jako nowym strategicznym inwestorem rozpoczyna nowy etap jeszcze bardziej intensywnego wzrostu grupy, we wszystkich obszarach jej działalności. Współpraca z nowym inwestorem otwiera drogę Stokrotce do aktywnego uczestnictwa w procesach konsolidacyjnych na polskim rynku detalicznym – informuje Emperia.

Przypomnijmy, w czwartek Maxima Grupe poinformowała, że zakończyła z sukcesem wezwanie na akcje spółki Emperia Holding S.A., która prowadzi sieć sklepów Stokrotka. W wezwaniu ogłoszone na Giełdzie Papierów Wartościowych złożono zapisy na sprzedaż 93,7 proc. akcji. Wartość tej transakcji wynosi ok. 276 mln EUR – poinformowała Maxima. Przejęcie Emperia Holding S.A. zostanie zakończone w dniu 18 kwietnia.

- W szczególności Stokrotka, spółka detaliczna Grupy, prowadząca obecnie sieć 440 sklepów, zintensyfikuje swój rozwój organiczny w oparciu o wypracowane z sukcesem w ostatnich latach formaty sklepów. Jednocześnie, współpraca z nowym inwestorem otwiera drogę Stokrotce do aktywnego uczestnictwa w procesach konsolidacyjnych na polskim rynku detalicznym – czytamy w komunikacie Emperii.

W 2017 r. Emperia miała 2,57 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 8 proc. więcej niż w poprzednim roku. W tym czasie Stokrotka otworzyła 77 nowych sklepów. Plany rozwojowe na rok 2018 przewidują otwarcie ponad 100 nowych sklepów w sieci. Spółka stale podnosi swoją sprzedaż i poprawia produktywność. W I kwartale 2018 roku sprzedaż towarów wzrosła aż o 15,6%.

Informacja o pozyskaniu przez Maximę ponad 93% akcji Emperii jest zwieńczeniem procesu, który został zainicjowany kilkanaście miesięcy temu. Umowa inwestycyjna pomiędzy firmami została zawarta 23 listopada 2017 r., a 5 kwietnia 2018 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Maxima Grupė kontroli nad Emperia Holding.  - Tak wysoki poziom odpowiedzi akcjonariuszy na wezwanie pokazuje, że oferta złożona przez Maxima Grupė była atrakcyjna dla akcjonariuszy – ocenia spółka.

- Ta transakcja przyniesie wymierne korzyści z punktu widzenia klientów, pracowników, kontrahentów i wszystkich innych interesariuszy Emperii – powiedział Dariusz Kalinowski, prezes Grupy Kapitałowej Emperia.

Grupa Kapitałowa Emperia to firma z polskim rodowodem, skoncentrowana na segmencie detalicznym FMCG. Powstała w 1990 roku, prowadzi działalność w segmencie handlu detalicznego, wspieraną przez część nieruchomościową oraz IT. Grupa Kapitałowa Emperia zatrudnia ponad 8 tys. pracowników. Koordynatorem Grupy jest Emperia Holding S.A., od 16 lat spółka publiczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • Rider 2018-04-13 22:12:02

  👍🏻👍🏻👍🏻

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,36

 • Śr

  3,76

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane