Emperia wprowadzi zmiany w statucie, chce zwiększyć atrakcyjność swoich akcji

Autor: www.dlahandlu.pl 10 listopada 2011 14:52

Na 6 grudnia Emperia Holding zwołała Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Zajmie się ono zmianami w statucie spółki i korektą Programu Motywacyjnego na lata 2010-2012, którym objęci są kluczowi menedżerowie Grupy.

Celem uchwał proponowanych przez zarząd Emperii jest podniesienie atrakcyjności inwestycji w akcje Emperii, a także wyłączenie z celu finansowego postawionego menedżerom w programie motywacyjnym zysków pochodzących z wydarzeń jednorazowych oraz dostosowanie programu do rekomendowanej przez zarząd polityki dywidendowej.

- Emperia, jako spółka publiczna o bardzo rozdrobnionym akcjonariacie, szanuje głos każdego, nawet najmniejszego akcjonariusza. Zdajemy sobie sprawę, że przy tak rozdrobnionym akcjonariacie posiadanie ponad 20 proc. ogółu głosów może umożliwić pojedynczemu akcjonariuszowi lub grupie działającej w porozumieniu, wywieranie nadmiernego wpływu na decyzje podejmowane przez walne zgromadzenie, marginalizując tym samym głosy akcjonariuszy mniejszościowych. Poprzez te zmiany chcemy uczynić inwestycję w akcje Emperii atrakcyjniejszą, zabezpieczając prawa także drobnych akcjonariuszy oraz gwarantując im możliwość realnego wpływu na podejmowane uchwały determinujące przyszłość spółki - mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding SA.

Zmiany w statucie spółki dotyczą również wprowadzenia terminowych uprawnień osobistych w postaci prawa wyboru członków rady nadzorczej dla Artura Kawy i Piotra Laskowskiego - założycieli Grupy Handlowej Emperia, cieszących się zaufaniem akcjonariuszy, którzy w istotny sposób przyczynili się do zbudowania obecnej wartości i pozycji rynkowej Grupy.

Przyznane uprawnienia będą obowiązywały przez 24 miesiące. Zagwarantują one stabilne działanie rady nadzorczej w najbliższym okresie oraz pozwolą zarządowi skoncentrować się na realizacji strategii Emperii. Strategia zakłada sprzedaż operacji detalicznych i nieruchomości, przekazanie gotówki akcjonariuszom oraz wprowadzenie Grupy Dystrybucyjnej Tradis na pozycję lidera polskiej dystrybucji FMCG. Proponowane uprawnienia pomogą w osiągnięciu planów jakie zarząd przedstawił w prognozie finansowej 2010-2011, zapewniając dalszy stabilny rozwój Grupy Handlowej Emperia.

Zmiany proponowane w Programie Motywacyjnym 2010-2012, którym objęci są kluczowi menedżerowie Grupy Handlowej Emperia, precyzują pojęcie Celu Finansowego, poprzez wyłączenie przy jego ustalaniu wyniku z transakcji polegających na zbyciu m.in. akcji, udziałów, przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanych części oraz nieruchomości podmiotom spoza grupy. Modyfikacje dotyczą również uwzględnienia w cenie emisyjnej akcji serii P sytuacji, w której spółka dokona wypłat dywidend lub zaliczek na poczet dywidendy w wymiarze przekraczającym poziom 40 proc. nieskonsolidowanego zysku netto z poprzedniego roku (po skorygowaniu o wynik zdarzeń jednorazowych), tj. poziomu zgodnego z przyjętą i rekomendowaną przez zarząd polityką dywidendową. W takiej sytuacji cena emisyjna będzie ulegała korekcie wynikającej z takiej nadwyżki wypłat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,74

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10968

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane