Emperia wyda 6 mln zł na własną logistykę. Uruchomi magazyn centralny w Teresinie

Autor: PAP 1 marca 2013 17:32

Emperia Holding chce od 1 lipca mieć własną logistykę. Na jej uruchomienie planuje wydać ok. 6 mln zł - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej.

"Nasza strategia logistyczna zakłada uruchomienie magazynu centralnego w Teresinie i magazynów regionalnych. Na uruchomienie całej logistyki planujemy wydać prawdopodobnie około 6 mln zł" - powiedział Dariusz Kalinowski, wiceprezes Emperii i prezes Stokrotki.
Wśród głównych pozycji Kalinowski wymienił kupno regałów magazynowych, inwestycje w magazynach regionalnych, oprogramowanie i sprzęt IT.

Centrum Dystrybucyjne w Teresinie ma mieć 27,2 tys. mkw powierzchni, w tym ponad 5 tys. mkw chłodni. Magazyny regionalne o powierzchni do 1,5 tys. mkw mają być w Białymstoku, Bydgoszczy, na Śląsku, we Wrocławiu, Olsztynie, Szczecinie, w Trójmieście i w Lublinie.

Budynki centrum dystrybucji i magazynów będą wynajmowane. Prawdopodobnie wynajmowane będą też samochody. Ich zakup to byłby dodatkowy koszt rzędu 12,5 mln zł.

"Podpisaliśmy już umowę na wynajem centrum dystrybucyjnego, zamykamy kontrakty na wynajem magazynów, dostawę sprzętu. Trwają negocjacje warunków handlowych, które powinny się zakończyć w maju, by można było zatowarować magazyn centralny. W czerwcu ruszy pilotażowa dostawa do wybranych sklepów, a od pierwszego lipca uruchomione zostaną dostawy do wszystkich sklepów" - powiedział Kalinowski.

Z końcem stycznia Stokrotka wypowiedziała Tradisowi umowę dystrybucyjną, której przedmiotem jest współpraca w zakresie dostaw i odbioru produktów FMCG oraz umowę komisu. 6-miesięczny okres wypowiedzenia upłynie 31 lipca 2013.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane