Emperia wystawia na aukcję spółki z segmentu detalicznego

Autor: dlahandlu.pl 20 czerwca 2011 11:28

Emperia wystawia na aukcję spółki z segmentu detalicznego

Zarząd spółki rozpoczyna proces o charakterze aukcyjnym, mający na celu zweryfikowanie możliwości sprzedaży spółek detalicznych na atrakcyjnych warunkach ekonomicznych oraz, gdy będzie to uzasadnione, sprzedaż spółek detalicznych w drodze zbycia wszystkich udziałów w ich kapitale zakładowym lub w drodze innej alternatywnej transakcji. W opinii zarządu Emperii wartość operacji spółek detalicznych kształtuje się na poziomie około 900 mln zł.

Segment detaliczny spółki to chwili obecnej sieci supermarketów Stokrotka i Delima

20 czerwca Emepria rozpoczyna proces sprzedaży. Termin złożenia niewiążących ofert wraz z proponowaną ceną to koniec sierpnia, a badania stanu prawnego i finansowego spółek detalicznych przez potencjalnych nabywców mają zostać przeprowadzone na przełomie września i października br.
Na złożenie wiążących ofert nabycia wraz z podaniem oferowanej ceny nabycia Emperia czeka do końca października 2011 roku.

Zawarcie warunkowej umowy sprzedaży spółek detalicznych miałoby nastąpić do końca grudnia 2011 roku, a zamknięcie transakcji sprzedaży na koniec marca 2012 roku.

- Notujemy bardzo duże zainteresowanie wyrażane zarówno przez inwestorów branżowych, jak i inwestorów finansowych odnośnie segmentu detalicznego. W pierwszych dwóch kwartałach tego roku ruszyło siedem supermarketów Stokrotka. W kilku kolejnych obiektach trwa zaawansowany proces inwestycyjny. Dodatkowo, spółka nieustannie poszukuje lokalizacji dla nowych placówek i prowadzi rozmowy z sieciami zainteresowanymi dołączeniem do Grupy - mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding SA.

Emperia jest w trakcie finalizowania umowy z Eurocashem, który przejmie udziały w spółce dystrybucyjnej Tradis oraz kilkunastu franczyzowych sieciach detalicznych.

W 2010 roku Grupa Handlowa Emperia wypracowała 7 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży do poziomu 5,9 mld zł, przy równoczesnym wzroście EBITDA i zysku netto. EBITDA wzrósł o 16,6 proc. do poziomu 205,8 mln zł, natomiast zysk netto o 42 proc. i osiągnął wartość 98,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane