PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia zanotowała 24,6 mln zł zysku w pierwszym półroczu br.

Autor: portalspozywczy.pl/dlahandlu.pl 27 sierpnia 2013 09:26

Emperia zanotowała 24,6 mln zł zysku w pierwszym półroczu br.

Emperia zanotowała w pierwszym półroczu bieżącego roku 982,7 mln zł sprzedaży. W segmencie detalicznym sprzedaż wyniosła 960,8 mln zł. Rok wcześniej grupa miała 978,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, w tym 954,5 mln zł w segmencie detalicznym. Zysk netto grupy wyniósł w pierwszym półroczu tego roku 24,6 mln zł, wobec 36,6 mln zł rok wcześniej.

- Pierwsze półrocze 2013 roku było okresem wielu istotnych zmian w Grupie Kapitałowej Emperia. Dotyczyły one zarówno sfery biznesowej jak i organizacyjnej. Ten czas to również okres zmagań ze słabnącym tempem rozwoju gospodarki krajowej i powiązanym z tym osłabieniem siły nabywczej naszych klientów, co miało znaczący wpływ na osiągane przez nas wyniki finansowe. W marcu i kwietniu zaszły zmiany w strukturach organów spółki. (...). Zgodnie z przyjętą strategią głównym obszarem działalności Grupy jest segment detaliczny. Koncentrujemy się na rozwoju sklepów Stokrotka, które już dziś tworzą sieć nowoczesnych supermarketów o ugruntowanej pozycji rynkowej.Konsekwentnie realizowaliśmy założenia strategii rozwoju tego segmentu przygotowując nowy system identyfikacji wizualnej, optymalizując poziom kosztów oraz wdrażając własny system zaopatrzenia. Pierwsze skutki podjętych działań są widoczne już dzisiaj, a kolejne będą pojawiały się sukcesywnie w następnych okresach.
Kluczowe znaczenie dla konkurencyjności sieci ma uruchomienie w dniu 1 lipca br. własnej logistyki, która umożliwi poprawę standardów operacyjnych i optymalizację kosztową sklepów. Bezpośrednie zakupy na magazyn centralny, oznaczające ograniczenie roli pośredników handlowych, wpłyną także na poprawę atrakcyjności cenowej oferty handlowej, przy jednoczesnym podwyższeniu realizowanej marży handlowej. Wraz z własną logistyką zostały wdrożone zaawansowane rozwiązania w zakresie zarządzania i kontroli jakości towarów, które pozwolą jeszcze bardziej poprawić relację ceny do jakości. Zgodnie z rekomendacją zarządu spółki w czerwcu wypłaciliśmy w formie dywidendy praktycznie cały zysk z ubiegłego roku w kwocie 13,4 mln zł. W związku z posiadanymi nadwyżkami płynnych środków finansowych w kwietniu wznowiony został skup akcji własnych, na który do końca półrocza wydatkowano kwotę 14,1 mln zł. Decyzja o skupie akcji własnych wynika z przekonania zarządu spółki, że aktualny kurs giełdowy nie w pełni odzwierciedla wartość Grupy. Mimo niesprzyjających warunków rynkowych wyniki osiągnięte przez poszczególne linie biznesowe należy uznać za satysfakcjonujące na obecnym etapie rozwoju Grupy. Kontynuacja zmian zapoczątkowanych w I półroczu br. umożliwi nam dalszą poprawę efektywności ekonomicznej wszystkich segmentów biznesowych i tym samy dalsze zwiększanie wartości rynkowej spółki - komentuje Dariusz Kalinowski, prezes Emperii.

Segment detaliczny spółki na koniec I półrocza 2013 r. liczy łącznie 239 sklepów, zaś na koniec I półrocza 2012 r było 236 sklepów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane