PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Emperia zaproponowała inną metodę wyliczenia ceny za Tradis

Autor: Parkiet 4 sierpnia 2011 08:54

Jest szansa, że już w sierpniu Eurocash dostanie zgodę UOKiK na przejęcie Tradisu. Tymczasem - jak wynika ze słów Jacka Owczarka, członka zarządu Eurocash - Emperia zaproponowała inną niż określona w umowie inwestycyjnej metodę wyliczenia ceny za Tradis. Jak dodaje, sprowadza się ona do tego, że Emperia uważa, iż jest uprawniona do samodzielnego ustalenia wartości tej spółki i wartość ta miałaby być dla nas wiążąca - czytamy w "Parkiecie".

Luis Amaral, prezes Eurocashu i Artur Kawa, prezes Emperii Jacek Owczarek skomentował na łamach "Parkietu", że Eurocash nie zgodzi się na ustępstwa. Jak dodał: "Umowa w tej sprawie została podpisana ponad pół roku temu i to kwestia zamknięta. Wskazuje jasno, że wartość bazowa transakcji to 926 mln zł. Jedyny scenariusz, w którym ta wartość może się zmienić, to poddanie jej korektom przez wspólnie wybranego niezależnego audytora. Oprócz wartości transakcji pozostaje natomiast kwestia formy płatności".

Jak tłumaczy dalej "Parkietowi", od podpisaia umowy - przez przeciągające się analizy UOKiK - upłynęły już kolejne terminy określające sposoby płatności - z każdą datą wiązał się inny model rozliczenia. Teraz zapłata całości ceny powinna nastąpić w gotówce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane