Emperia zdynamizuje rozwój delikatesów Milea

www.franczyzawpolsce.pl 16 lipca 2010 10:43

Marek Wesołowski, dyrektor ds. działalności detalicznej oraz członek zarządu Grupy Handlowej Emperia zapowiada dynamiczny rozwój sieci franczyzowej Milea. - Kwestią kilku miesięcy jest to, by nasza dynamika rozwoju była podobna do tej, jaką osiąga konkurencja (20-30 placówek na kwartał), a w ciągu kilkunastu miesięcy może być nawet wyższa - mówi na łamach serwisu franczyzawpolsce.pl.

- Na razie w przypadku Milei przyrost musi być wolniejszy, gdyż wymagania związane z przystąpieniem do tej sieci są najwyższe. W związku z tym mniej sklepów jest w stanie je wypełnić. Ponadto, w takim przypadku potrzebny jest odpowiednio długi okres budowania historii działania oraz zaufanie. Weszliśmy na rynek z tą propozycją dopiero we wrześniu 2008 roku. Obecnie mamy prawie 100 placówek działających pod szyldem Milea. To zadowalający dla nas wynik, zwłaszcza, że liczba sklepów nie jest naszym najważniejszym celem. Zależy nam na tym, by do sieci przyłączali się świadomi kupcy, którzy rozumieją korzyści płynące ze ściślejszej współpracy. Kupiec, który uważa, że wie wszystko na temat prowadzenia sklepu i nie potrzebuje żadnego specjalistycznego wsparcia, nie będzie dla nas dobrym partnerem - tłumaczy Marek Wesołowski.

Jego zdaniem Milea jest modelem franczyzy dającej najbardziej pełne rozwiązania, od źródeł zaopatrzenia po zarządzanie asortymentem, ceną czy promocjami. - Jest najbardziej preferowana przez inwestorów, dla których własny sklep jest nowym pomysłem na biznes, bo gwarantuje im wysoki poziom bezpieczeństwa. Tacy kupcy stanowią kilka procent franczyzobiorców prowadzących Mileę. Większość z naszych partnerów to jednak kupcy doświadczeni, działający od lat na rynku, zarówno tacy, którzy nie korzystali wcześniej z oferty franczyzowej Emperii jak i tacy, którzy już byli z nami związani wybraną formułą współpracy - dodaje członek zarządu Grupy Handlowej Emperia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane