PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Empik Media & Fashion łączy się z Bookzz Holdings. Po fuzji EMF przestanie istnieć

Autor: dlahandlu.pl 22 września 2016 14:01

W nawiązaniu do raportu z 23 sierpnia 2016 r. zarząd Empik Media & Fashion S.A. poinformowała o zamiarze transgranicznego połączenia się spółki z jednym z jej akcjonariuszy – spółką Bookzz Holdings Limited z siedzibą w Limassol (Cypr) - podała spółka w komunikacie.

Celem transgranicznego połączenia Spółki z Bookzz Holdings jest uproszczenie struktury korporacyjnej grupy kapitałowej, do której należy EMF oraz optymalizacja związanych z tym kosztów po zbyciu przez EMF większości zarządzanych aktywów, a tym samym uczynieniu funkcji EMF zbędną.

Połączenie Spółki z Bookzz Holdings ma nastąpić w trybie transgranicznego łączenia się spółek kapitałowych, przy czym EMF ma być spółką przejmowaną a Bookzz Holdings spółką przejmującą. Po zakończeniu procesu transgranicznego połączenia EMF przestanie istnieć, a Bookzz Holdings wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki EMF. W wyniku połączenia akcjonariusze EMF inni niż Bookzz Holdings staną się akcjonariuszami Bookzz Holdings.

W procesie transgranicznego połączenia będą uczestniczyć wyłącznie EMF oraz Bookzz Holdings. Bookzz jest spółką holdingową, której przedmiotem działalności jest przede wszystkim posiadanie akcji w innych spółkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane