Energooszczędne rozwiązania w sklepach Jeronimo Martins Dystrybucja

Autor: portalspozywczy.pl 14 października 2011 15:54

Główne aspekty związane z oszczędzaniem energii w sklepach należących do JMD to: wymiana świetlówek tradycyjnych na energooszczędne, instalacja urządzeń enegooszczędnych dla tradycyjnych instalacji oświetlenia, montaże baterii kondensatorów poprawiających żużycie mocy biernej oraz wyłączniki oświetlenia nocnego, które stały się standardem już od 2005 r.

- Obserwujemy rynek i za każdym razem kiedy widzimy szansę na efektywne wdrożenie nowych rozwiązań, są one przedmiotem testów - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Paweł Tymiński, rzecznik Jeronimo Martins Dystrybucja. - Oszczędności są znaczące - podkreśla Paweł Tymiński. - W zakresie energooszczędności aktywność producentów i usługodawców jest duża - dodaje.

Ponadto operator prowadzi testy rozwiązań ekologicznych w tzw. sklepach ekologicznych. Testowane są m.in. gruntowe wymienniki ciepła (oszczędności na ogrzewaniu w zimie rzędu 30 proc. oraz klimatyzacji i chłodnictwie w lecie rzędu 15 proc.); odzysk ciepła z instalacji chłodniczych (oszczędności na ogrzewaniu rzędu 5 proc.); ogrzewanie sklepu wspomagane pompą ciepła; baterie słoneczne; oświetlenie LED - 2 rodzaje; chłodnictwo oparte na CO2; nowoczesne kontrolery sterujące pracą urządzeń chłodniczych i instalacje chłodnicze z modulowaną mocą i obniżoną ilością tzw."freonów".
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    9,77

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane