PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Enterprise Investors sprzedaje udziały w Nay

Autor: www.dlahandlu.pl 6 sierpnia 2013 09:18

Polish Enterprise Fund V (PEF V), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), zakończył inwestycję w Nay, słowacką sieć sklepów RTV/AGD. PEF V sprzedał 48 proc. udziałów w spółce jej większościowym akcjonariuszom. Wartość transakcji nie została ujawniona. Transakcja wymaga zgody Urzędu Antymonopolowego Republiki Słowackiej.

Z ok. 25 proc. udziałem w rynku, Nay jest największą, wyspecjalizowaną siecią detaliczną RTV/AGD na Słowacji. Firma została założona w 1991 roku przez dwóch prywatnych przedsiębiorców: Petera Zálešáka i Jana Tomasa, którzy po inwestycji PEF V w 2005 roku pozostali większościowymi udziałowcami spółki. PEF V, jako mniejszościowy inwestor finansowy, aktywnie wspierał rozwój spółki, wnosząc swój know-how z zakresu finansów i tworzenia ładu korporacyjnego. Od czasu inwestycji PEF V firma umocniła pozycję lidera m.in. zwiększyła sieć sprzedaży z 12 do obecnie 30 nowoczesnych sklepów, umacniając jednocześnie swoją wiodącą pozycję w handlu internetowym, co pozwoliło na zwiększenie przychodów spółki z 73 mln EUR do prawie 150 mln EUR w 2012 roku.

Większościowi akcjonariusze zamierzają skoncentrować się na długofalowym rozwoju spółki. Nay kontynuuje dynamiczny rozwój na rynku słowackim m.in. poprzez nowy sklep w Czadcy otwarty w lutym br. oraz kolejne otwarcia zaplanowane na ten rok. Spółka zamierza również dalej inwestować w rozwój własnej platformy e-commerce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane