Erbud wystartował z budową konstrukcji Galeria Libero

Autor: dlahandlu.pl 19 października 2016 11:44

Na budowie centrum handlowego Galeria Libero w Katowicach rozpoczął się etap prac konstrukcyjnych. Inwestycję dla Echo Investment realizuje Erbud.

Na początku września Erbud pozyskał kontrakt na generalne wykonawstwo stanu surowego Galerii Libero. Wartość netto umowy wynosi 75 mln zł, a termin realizacji ustalono na 14 września 2017 r.

Obiekt powstaje w południowej części Katowic, w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Kolejowej. Deweloper zawarł również z władzami miasta umowę dotyczącą układu drogowego.

Przeczytaj także:

Ustalono m.in., że powstaną dodatkowe pasy ruchu w każdym kierunku i bezkolizyjny przejazd pod ul. Kościuszki dla pojazdów dojeżdżających do centrum handlowego.

Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się w lipcu. W pierwszym etapie prac przygotowano plac robót: rozebrano pozostające na terenie budynki, przełożono sieci energetyczne i wodociągowe oraz zorganizowano zaplecze budowy.

- Fundamentowanie Libero zakończymy do końca lutego przyszłego roku, kolejnym etapem będzie wzniesienie konstrukcji żelbetowej i stalowej obiektu, co potrwa około sześciu miesięcy. Zakończenie stanu surowego zakładamy na koniec lipca 2017 r. - poinformował Mariusz Szatański, który nadzoruje budowę ze strony Echo Investment.

Deweloper podał, że niezależnie od postępującej budowy prowadzony jest zaawansowany proces komercjalizacji. Ponad 40 proc. powierzchni handlowej zostało już wynajęte.

Obiekt będzie miał ok. 45 tys. m kw. powierzchni handlowej i rozrywkowej na trzech kondygnacjach. Wśród najemców znajdują się m.in. kino Helios i sieć Media Markt. Jednym z najemców miała być sieć Alma, ale nie wiadomo czy sieć znajdzie się w centrum ze względu na obecne problemy finansowe. Otwarcie zaplanowano na wiosnę 2018 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane