Erste Group głównym organizatorem przejęcia Drogerii Natura przez Interchem

Autor: www.dlahandlu.pl 1 grudnia 2011 12:44

Erste Group Bank AG pełnił rolę głównego organizatora w wartym ok. 50 mln euro finansowaniu przejęcia spółki Polbita Sp. z o.o. oraz jej flagowej marki "Drogerie Natura" przez Interchem.

- Dla Interchem oraz jego właściciela, spółki Resource Partners, było to bardzo ważne przejęcie. Cieszymy się, że mogliśmy zorganizować jego finansowanie. Dzięki temu przejęciu, Interchem będzie mogła jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję na bardzo konkurencyjnym polskim rynku i czerpać korzyści w związku z utrzymującymi się dobrymi prognozami dla segmentu detalicznego i dóbr konsumenckich. Jesteśmy zadowoleni z okazji związanych z finansowaniem fuzji i przejęć, dostępnymi dla nas w Polsce w tym roku, w szczególności w odniesieniu do transakcji sponsorowanych przez grupy private equity - powiedział Ingo Bleier, Dyrektor ds. bankowości inwestycyjnej w Erste Group.

Spółka Interchem S.A. została utworzona w 1996 roku i stała się wiodącym hurtownikiem chemii gospodarczej, artykułów higienicznych i kosmetyków w Polsce. Po pozyskaniu marki Drogerie Natura, krajowa sieć sklepów oferujących artykuły higieny osobistej i kosmetyki rozrośnie się do 400 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,79

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane