PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Erste: Jeronimo Martins ma potencjał do przeprowadzenia akwizycji

Autor: Puls Biznesu 7 marca 2014 10:25

Erste ocenia, że dzięki niskiemu zadłużeniu Jeronimo Martins, właściciel polskiej sieci Biedronka, ma potencjał do przeprowadzenia akwizycji na rynku polskim w najbliższych latach w obliczu spadających marż rynkowych, które zmuszą niektórych graczy do wyjścia z rynku, wynika z raportu brokera - podaje "Puls Biznesu".

"Obawiamy się, że 2014 rok będzie pierwszym rokiem ostatniej fazy konsolidacji polskiego rynku FMCG. Dzięki niskiemu zadłużeniu Jeronimo Martins, operator sieci Biedronka, ma potencjał do przeprowadzenia akwizycji na rynku polskim w najbliższych latach w obliczu spadających marż rynkowych, które zmuszą niektórych graczy do wyjścia z rynku" - napisał analityk Erste Marek Czachor.

"JM jest elastyczne przy dostosowywaniu się do zmieniającego się otoczenia rynkowego, a tym samym widzimy możliwość zwiększenia udziału rynkowego poprzez nabycie innego gracza" - dodał analityk Erste.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Wioletta 2014-03-10 18:36:45

  Za Jeronimo Martines powinien wziąć się UOKiK. I tak Biedronka ma dominującą pozycję na rynku(we Wrocławiu ok.50 sklepów). To nie jest dobrze, dyktuje ceny, wszystkim!!! A nasze Urzędy na wszystko pozwalają, może same mają w tym interes?

 • b prac. marketu 2014-03-07 18:18:03

  A może Jeronimo Martines kupi wreście SELGROS skoro 2014 ma być ostatnim rokiem konsolidacji wielkich graczy FMGC. Sam SELGROS jest na straconej pozycji!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane