Esotiq & Henderson planuje otwarcie 20 sklepów

Property News 26 kwietnia 2017 10:46

IV kwartał 2016 dla Esotiq & Henderson był najlepszy w całym roku. Zarząd odzieżowej spółki podkreśla, że widać już efekty pracy nad rentownością i optymalizacją sieci handlowej. Główny cel grupy na ten rok to dalszy wzrost sprzedaży w przeliczeniu na metr kwadratowy. - W Polsce zamierzamy otworzyć do 20 nowych salonów Esotiq, głównie w systemie franczyzowym. W odzieżowej sieci Femestage głównym celem jest poprawa rentowności - zapowiada Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson.

Sieć handlowa grupy w czterech krajach ogółem powiększyła się do 304 salonów. Najszybciej rozwijała się na Wschodzie - na Ukrainie i Białorusi w ubiegłym roku otwarto po 11 salonów marek Esotiq i Femestage. Na koniec roku w Polsce grupa miała 262 sklepy marki Esotiq i 17 salonów Femestage. Powierzchnia handlowa grupy wzrosła ogółem o 14 proc., do 20,1 tys. mkw.

Sprzedaż jest coraz mocniej wspierana przez kanał e-commerce. W całym 2016 r. przychody sklepów internetowych grupy wyniosły 3,6 mln zł wobec 1,6 mln zł rok wcześniej.

W tym roku grupa nadal będzie rozwijać sieć sprzedaży, ale do nowych lokalizacji będzie podchodzić selektywnie. - W Polsce zamierzamy otworzyć do 20 nowych salonów Esotiq, głównie w systemie franczyzowym. W odzieżowej sieci Femestage głównym celem jest poprawa rentowności. Owszem, planujemy zwiększyć liczbę odzieżowych salonów w Polsce, ale będzie to od 3 do 5 lokalizacji, i kolejne dwa na Ukrainie - dodaje prezes Esotiq & Henderson.

W tym roku zarząd zamierza utrzymać pozycję lidera na rynku bielizny. - Internet będzie stanowił coraz ważniejszą część przychodów grupy. Po ekspansji na Wschód planujemy przyspieszenie rozwoju sieci w Niemczech dzięki dokapitalizowaniu Esotiq Germany przez spółkę-matkę i TFI BGK. Chcemy tam otworzyć od 3 do 7 nowych sklepów w centrach handlowych w dużych i średnich miastach - mówi Adam Skrzypek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,08

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane