PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Esotiq & Henderson wydziela segment modowy

Autor: dlahandlu.pl 6 maja 2016 09:40

Zarząd Esotiq & Henderson S.A. na posiedzeniu w dniu 5 maja br. podjął decyzję o rozpoczęciu prac nad podziałem Esotiq & Henderson S.A. Podział będzie polegał na wydzieleniu ze spółki segmentu modowego oraz przeniesieniu go do spółki przejmującej.

Podział nastąpi poprzez przeniesienie części majątku spółki dzielonej, odpowiadającej segmentowi modowemu, do nowo zawiązanej spółki przejmującej.
W wyniku podziału wszyscy dotychczasowi akcjonariusze spółki dzielonej otrzymają wszystkie nowo wyemitowane akcje spółki przejmującej, przy czym liczba akcji spółki przejmującej objętych przez każdego akcjonariusza będzie taka sama, jak liczba posiadanych przez niego akcji w spółce dzielonej.

Celem podziału jest: zwiększenie zdolności do konkurowania na rynku oraz umożliwienia wzrostu wartości rozwijającego się segmentu modowego; uzyskanie wiarygodnej rynkowej wyceny działalności z zachowaniem możliwości efektywnego pomiaru jej rezultatów; zwiększenie efektywności i przejrzystości zarządzania Grupą Esotiq & Henderson S.A. dla akcjonariuszy i potencjalnych inwestorów poprzez uproszczenie struktur i koncentrację na poszczególnych segmentach działalności; umożliwienie inwestorom większej elastyczności inwestowania w Esotiq & Henderson S.A. lub segment modowy, w zależności od rodzaju prowadzonej przez nie działalności.

Intencją zarządu spółki jest także, aby akcje spółki przejmującej zostały wprowadzone do obrotu na rynku alternatywnym ASO – NewConnect organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,34

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane