PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Espirito Santo: Przewidywany wynik LfL dla Biedronki w 2013 r. to 8 proc., w kolejnych latach spadek

Autor: dlahandlu.pl 13 grudnia 2012 10:41

Espirito Santo: Przewidywany wynik LfL dla Biedronki w 2013 r. to 8 proc., w kolejnych latach spadek

Po dniu prezentacji firmy Jeronimo Martins dla inwestorów bank Espirito Santo wydał komentarz na temat zaprezentowanych przez firmę danych. Bank utrzymał rekomendację "neutralnie" dla firmy i przedstawił prognozę wyników na kolejne lata.

Jak wynika z prezentacji, Jeronimo Martins Polska potwierdza swoje plany ekspansji i zobowiązuje się do dalszego wzmocnienia polityki „codziennie niskich cen", by odebrać klientów hiper- i supermarketom.

W Polsce Jeronimo Martins chce rosnąć powyżej swoich konkurentów, a także oczekuje wzrostów like for like powyżej wskazań rynkowych. Na pytanie, czy Biedronka może wrócić do dwucyfrowego wzrostu LfL, szef polskiego oddziału sieci stwierdził, że w przyszłości jest to możliwe, jednak wątpi, aby stało się to w przyszłym roku, ze względu na sytuację makroekonomiczną naszego kraju.

Espirto Santo prognozuje, że wzrosty LfL Biedronki w najbliższych latach będą wynosiły 8 proc. w 2013 roku, po czym spadną do 7,4 proc. w 2014 roku oraz 6,9 proc. w 2015 roku, ze względu na dużą liczbę sklepów, które dopiero będą dochodziły do zakładanego poziomu rentowności. - Uważamy, że jest zbyt wcześnie na zakładanie wyższych wzrostów LfL w latach 2014-2015, zwłaszcza, w kontekście rozczarowujących, tegorocznych wyników - czytamy w komentarzu.

W zakresie zyskowności, JM potwierdza, że widzi miejsce dla dalszej poprawy wyników napędzanej przez zwiększanie skali działalności firmy. - Uważamy, że w krótkim okresie część tych zysków powinna zostać zainwestowana w ceny, tak aby wyraźnie wskazać na Biedronkę jako lidera cenowego - napisano w komentarzu banku Espirito Santo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane