Eurocash: Będziemy starali się rozwiać wątpliwości UOKiK

Autor: dlahandlu.pl 18 października 2016 17:55

Zastrzeżenia UOKiK związane są jedynie z działalnością hurtowni w Radomiu oraz Pabianicach w zakresie w jakim działalność ta dotyczy napojów alkoholowych mocnych (pow. 18%). Urząd nie kwestionuje skutków przejęcia przez Eurocash hurtowni w Radomiu oraz w Pabianicach w odniesieniu do napojów alkoholowych do 4,5% oraz od 4,5% do 18%. Obecnie analizujemy argumenty podnoszone przez Urząd i będziemy starali się jak najszybciej rozwiać wątpliwości UOKIK - napisano w komentarzu spółki Eurocash.

Oprócz kwestii dotyczących szacowania wielkości tych rynków, będziemy chcieli także wyjaśnić sytuację w Radomiu, gdzie hurtownia Eurocash zaprzestała aktywności w segmencie alkoholi mocnych i nie zamierza jej prowadzić, w związku z czym podjęte zostały kroki mające na celu rezygnację z zezwolenia na hurtową sprzedaż alkoholu z tej lokalizacji.

Na tym etapie jesteśmy przekonani, że pomimo zgłoszonych zastrzeżeń uda nam się sfinalizować tę transakcję.

Transakcja ta wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Eurocash, która zakłada kontynuowanie wysiłków na rzecz poprawy konkurencyjności niezależnych polskich sklepów. Zwiększenie skali działalności w zakresie dystrybucji alkoholi, pozwoli na poprawę efektywności logistycznej obsługi klientów PDA i Eurocash na tych rynkach - napisano w oświadczeniu Grupy.

Więcej o transakcji tutaj:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane