PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash chce osiągnąć w akcjonariacie Emperii co najmniej 50 proc. udziału

Autor: PAP 14 września 2010 13:08

Eurocash chce osiągnąć w akcjonariacie Emperii co najmniej 50 proc. udziału

Eurocash chce mieć minimum 50 proc. udziału w akcjonariacie Emperii Holding - poinformował na konferencji prasowej prezes Eurocashu Luis Amaral. - Minimalny poziom, jaki chcemy osiągnąć w akcjonariacie Emperii Holding to około 50 proc. - powiedział prezes.

Amaral uważa, że zaproponowany parytet wymiany akcji przy połączeniu z Emperią Holding na poziomie 3,76 jest sprawiedliwy i zostanie zaakceptowany przez rynek. Jednocześnie wykluczył poprawę parytetu.

"Uważam, że 3,76 to sprawiedliwy przelicznik, który będzie zaakceptowany przez rynek" - powiedział prezes Eurocashu. "Wykluczam poprawę parytetu" - dodał.

Tymczasem zarząd Emperii Holding ocenił przedstawione warunki jako "rażąco niekorzystne dla akcjonariuszy" i zdecydował o odrzuceniu oferty. Również analitycy oceniają, że oferta nie jest najlepsza z punktu widzenia dotychczasowych akcjonariuszy Emperii.

Eurocash przekazał Emperii Holding propozycję połączenia, proponując ustalenie parytetu wymiany akcji na 3,76 akcje połączeniowe wyemitowane przez Eurocash w zamian za jedną akcję Emperii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane