PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash chce otworzyć od 6 do 8 hurtowni oraz 100 sklepów franczyzowych

Autor: www.dlahandlu.pl 24 sierpnia 2012 09:17

Eurocash chce otworzyć od 6 do 8 hurtowni oraz 100 sklepów franczyzowych

Zarząd Eurocashu oczekuje, że w ciągu 2012 r. liczba hurtowni dyskontowych Eurocash Cash & Carry zwiększy się o około 6-8 placówek, przy czym ostateczna liczba nowych otwarć będzie uzależniona od procesu integracji ze spółkami dystrybucyjnymi przejmowanymi od Emperii.

Liczba sklepów franczyzowych Delikatesy Centrum ma wzrosnąć o ok. 100 placówek.

W segmencie aktywnej dystrybucji KDWT będzie kontynuować działania mające na celu wzrost sprzedaży artykułów impulsowych (spożywczych), co przyczyni się do wzrostu rentowności oraz poprawy dynamiki kapitału obrotowego.

Z uwagi na konieczność integracji działalności spółek z Grupy Dystrybucyjnej Tradis, a także Premium Distributors i Pol Cater na poziomie operacyjnym, w opinii zarządu Eurocash, pełne efekty synergii związane z tą transakcją będą możliwe do osiągnięcia w ciągu 3 lat od przejęcia kontroli nad tymi spółkami.

Jak komentuje firma, w 2011 r. przeważającą formą detalicznej dystrybucji produktów FMCG był tradycyjny kanał dystrybucji, którego udział wynosił ok. 50 proc. Taki wysoki udział (w porównaniu z innymi krajami europejskimi) jest wynikiem niskiej koncentracji populacji na terenie kraju, jak również złych warunków zamieszkania powodujących częstsze zakupy. Taka sytuacja jest korzystna dla Grupy Eurocash, dla której małe i średniej wielkości sklepy umiejscowione poza dużymi aglomeracjami stanowią najistotniejszą grupę klientów. Wzrost udziału nowoczesnej dystrybucji zredukuje potencjalny rynek, na którym działa Grupa Eurocash.

Według szacunków Grupy, istnieje około 4000 jednostek działających na hurtowym rynku dystrybucji FMCG. Konsolidacja rynku, pojawianie się nowych, silnych podmiotów mogłyby mieć niekorzystny wpływ na poziom marż.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane