Eurocash chce przejmować. Codziennie otrzymuje propozycje od konkurentów

Autor: Parkiet 12 listopada 2012 09:26

Eurocash chce przejmować. Codziennie otrzymuje propozycje od konkurentów

Nieustannie przyglądamy się spółkom z naszej listy zakupów. Niemal codziennie otrzymujemy propozycje od naszych konkurentów, którzy chcą się wycofać z biznesu - mówi w rozmowie z "Parkietem", Luis Amaral, prezes Eurocashu.

Jak podkreślił w rozmowie z "Parkietem", Luis Amaral, znacząca część hurtowników jest albo zbyt wyspecjalizowana, albo nie ma żadnych przewag konkurencyjnych, a więc nie jest interesująca dla Eurocashu. - Przejęcia to element naszej strategii, dlatego nie traktujemy ich tylko oportunistycznie - powiedział "Parkietowi", Amaral.

Dodał, że spodziewa się, iż branża handlowa nadal będzie się konsolidować w następnych miesiącach i latach. Jego zdaniem, niektórzy gracze zarówno w segmencie detalicznym, jak i hurtowym, po prostu znikną z rynku w związku z zaostrzającą się konkurencją i trudniejszymi warunkami makroekonomicznymi. Jak podkreślił, efektem będą kolejne przejęcia w detalu i rosnąca liczba bankructw wśród hurtowników.

Przypomnijmy, przychody Grupy Eurocash w III kwartale br. sięgnęły niemal 4,4 mld zł i były o 62% wyższe niż w tym samym okresie 2011 r. Narastająco po trzech kwartałach 2012 r. skonsolidowana sprzedaż wyniosła blisko 12,4 mld zł, co oznacza wzrost o 68%.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,52

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane