PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash chce rosnąć dzięki trzem filarom

www.portalspozywczy.pl 4 kwietnia 2014 22:00

Grupa Eurocash ocenia, że podwojenie skali jej działalności w najbliższych latach będzie możliwe m.in. dzięki rozwojowi organicznemu, rozwojowi sieci franczyzowych, a także być może dzięki przejęciom - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Luis Amaral, prezes i główny udziałowiec Grupy Eurocash.

- Najważniejsze jest to, żeby pamiętać, jaki jest powód, dla którego chcemy podwoić nasz biznes. Nie chodzi tylko o chęć wzrostu - musimy rosnąć, bo inaczej dyskonty staną się zbyt silne względem handlu tradycyjnego - dodaje.

- Nie martwimy się tym, że w siłę rośnie jeden czy drugi konkurent-hurtownik. Naszym głównym zmartwieniem jest rozwój dyskontów, bo to one zagrażają naszym klientom - jeśli będą zbyt duzi w stosunku do nas, nasi klienci nie przetrwają - mówi również.

Notowana na warszawskiej giełdzie Grupa Eurocash na planowany rozwój działalności może przeznaczyć w ciągu następnych pięciu lat około dwa miliardy złotych.

Grupa Eurocash w perspektywie pięciu lat chce zwiększyć udziały w całym rynku dystrybucji produktów spożywczych, który obejmuje zarówno rynek hurtowy, jak i detaliczny, do między 15 a 20 proc. z obecnych ok. 8-10 proc. i podwoić swoją działalność pod względem wielkości sprzedaży.
W 2013 roku grupa zanotowała przychody na poziomie 16,54 mld zł (spadek o 0,43 proc.).

Realne jest też, iż w ciągu najbliższych pięciu lat Grupa Eurocash może zwiększyć liczbę sklepów franczyzowych zrzeszonych w jej strukturach do 17 tysięcy jak szacują analitycy. Obecnie w ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash różnych formatów franczyzowych skupionych jest około 11 tys. sklepów detalicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • an 2016-03-16 21:49:25

  dlaczego nikt nie pisze o tym ile sklepów Delikatesy Centrum plajtuje!!!!!! teraz szczególne na dolnym śląsku.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  16,86

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane