PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash do końca września zamierza spłacić 470 mln zł kredytu zaciągniętego na kupno Tradisu

Autor: ISB 21 grudnia 2011 17:31

"Część kredytu, w kwocie 470 mln zł, będzie spłacona do 30 września" - powiedział Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash ds. finansowych podczas konferencji prasowej. Dodał, że środki na spłatę będą pochodzić z cash flow i sprzedaży nieruchomości.

Wcześniej Eurocash poinformował, że podpisał z Emperia Holding ugodę i zmiany do umowy inwestycyjnej, przewidującej przejęcie Grupy Tradis.
Transakcja, o wartości 1.096 mln zł, została już opłacona gotówką pochodzącą niemal w całości z kredytu udzielonego przez konsorcjum banków ING Bank Śląski oraz BZ WBK.

Na podstawie umowy inwestycyjnej Eurocash przejął akcje spółek prowadzących działalność hurtowej dystrybucji artykułów spożywczych oraz posiadających nieruchomości związane z działalnością dystrybucyjną, jak również zarządzających sieciami franczyzowymi i partnerskimi (w tym Tradis, DEF, Ambra, Detal Koncept, Euro Sklep, Partnerski Serwis Detaliczny, Lewiatan Holding).
Dzięki połączeniu obu firm, na rynku dystrybucji żywności powstał podmiot o przychodach na poziomie ok. 14 mld zł (bazując na wynikach pro-forma 2010 r.), prowadzący sieci franczyzowe dla ok. 9 tys. sklepów detalicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,19

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane