Eurocash jest już właścicielem Tradisu

Autor: www.dlahandlu.pl 21 grudnia 2011 12:19

Eurocash jest już właścicielem Tradisu

Eurocash podpisał z Emperia Holding ugodę i zmiany do umowy inwestycyjnej, stając się właścicielem Grupy Tradis. Transakcja, o wartości 1,096 mld zł, została już opłacona i rozliczona.

- Sfinalizowaliśmy to, co konsekwentnie zapowiadaliśmy i do czego dążyliśmy. W dwa miesiące od pozytywnej decyzji UOKiK przejęliśmy Grupę Tradis, stając się największym w Polsce dystrybutorem markowych artykułów spożywczych. Finalne warunki transakcji odpowiadają założeniom przyjętym rok temu w umowie inwestycyjnej - mówi Luis Amaral, Prezes Eurocash.

Na podstawie umowy inwestycyjnej Eurocash przejął akcje spółek prowadzących działalność hurtowej dystrybucji artykułów spożywczych oraz posiadających nieruchomości związane z działalnością dystrybucyjną, jak również zarządzających sieciami franczyzowymi i partnerskimi (w tym Tradis, DEF, Ambra, Detal Koncept, Euro Sklep, Partnerski Serwis Detaliczny, Lewiatan Holding). Grupa Tradis prowadzi obecnie 7 centrów dystrybucyjnych, 57 hurtowni oraz sieci franczyzowe, w których skupionych jest ok. 4500 niezależnych sklepów. Wyniki finansowe Grupy Tradis będą konsolidowane z Grupą Eurocash od 1 stycznia 2012 r.

W oparciu o umowę inwestycyjną, Grupa Eurocash będzie zaopatrywać sieć Stokrotka przez okres co najmniej 18 miesięcy.

Podpisane dziś dokumenty założyły również zakończenie postępowania arbitrażowego, dotyczącego przejęcia Grupy Tradis.

Dzięki połączeniu obu firm, na rynku dystrybucji żywności powstał podmiot o przychodach na poziomie ok. 14 mld zł (bazując na wynikach pro-forma 2010 r.), prowadzący sieci franczyzowe dla ok. 9 tys. sklepów detalicznych. - Połączenie daje nam większą skalę działania i obniża nasze koszty. A dzięki temu nasi klienci będą bardziej konkurencyjni, w walce jaką toczą z sieciami hipermarketów i dyskontów - mówi Luis Amaral. - Witamy w Grupie Eurocash zarówno nowych klientów, jak i dostawców i pracowników - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • guest 2011-12-21 14:35:36

    Na pewno dla wszystkich nie znajdzie się praca, to standard, chyba że w umowie jest inaczej.

    Ale cytat z wiadomości: "Z dniem 21 grudnia 2011 r., dotychczasowy Zarząd i Rada Nadzorcza Tradis Sp. z o.o. podały się do dymisji, przekazując kierowanie spółką nowemu właścicielowi" daje dużo do myślenia.

  • agnes 2011-12-21 12:51:20

    czy w ziwązku z tym nastapi fala zwolnień dotychczasowych pracowników emperii holding?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane