PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash kupuje udziały w spółkach Grupy Polbita-Interchem

Autor: www.dlahandlu.pl 17 września 2012 20:01

Eurocash kupuje udziały w spółkach Grupy Polbita-Interchem

Eurocash zawarł z Resource Partners Holdings II umowę inwestycyjną, zgodnie z którą obejmie pakiet mniejszościowy (nie mniejszy niż 25 proc.) w kontrolowanych przez RPH spółkach należących do Grupy Polbita-Interchem w zamian za wkład niepieniężny w postaci 100 proc. udziałów w spółce Ambra oraz Drogerie Koliber

Zawarta 17 września br. umowa przewiduje, że po spełnieniu określonych warunków, w szczególności po uzyskaniu zgody UOKiK oraz banków, Eurocash obejmie co najmniej 25 proc. pakiet w Grupie Polbita-Interchem, kontrolowanej obecnie przez fundusz private equity Resource Partners Holdings. Grupa ta zajmuje się hurtową dystrybucją produktów drogeryjnych. Prowadzi ona również sprzedaż detaliczną w ramach sieci Drogerie Natura oraz Drogerie Aster.

- Umowa z Resource Partners pozwala nam stworzyć wspólnie silny podmiot w segmencie, w którym nasza pozycja nie była znacząca. Na razie staniemy się jego mniejszościowym udziałowcem, czerpiąc korzyści z umocnienia pozycji na rosnącym rynku dystrybucji chemii gospodarczej i kosmetyków oraz możliwości połączenia silnej marki Drogerie Natura z naszym know-how w obszarze franczyzowym - mówi Luis Amaral, prezes Eurocashu.

- Umowa ta wpisuje się w naszą strategię, zakładającą umacnianie pozycji Eurocashu jako lidera w hurtowej dystrybucji dóbr szybko rotujących (FMCG) oraz głównego partnera tradycyjnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce - dodaje.

Transakcja będzie miała charakter bezgotówkowy - Eurocash obejmie mniejszościowy pakiet w zamian za udziały w spółkach Ambra oraz Drogerie Koliber, które trafiły do jego grupy pod koniec 2011 r. w wyniku przejęcia Tradisu. Spółki te zajmują się dystrybucją artykułów chemicznych i kosmetycznych.

Umowa z Resource Partners przewiduje ponadto możliwość nabycia w przyszłości przez Eurocash całości udziałów w Grupie Polbita-Interchem.

Łączne obroty pro-forma tak powstałego podmiotu wynoszą około 900 mln zł. Drogerie Natura to druga pod względem wielkości sieć na mocno rozdrobnionym krajowym rynku drogerii. Razem z siecią Drogerie Aster skupia łącznie około 400 sklepów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane