Eurocash może przejąć firmę Pol Cater

Autor: dlahandlu.pl 27 stycznia 2011 15:12

Eurocash może przejąć firmę Pol Cater

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek Eurocash S.A. z siedzibą w Komornikach prezes UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Eurocash S.A. z siedzibą w Komornikach kontroli nad Pol Cater Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Puchałach.

Eurocash w lipcu 2010 rolu podpisał umowę przedwstępną dotyczącą przejęcia 100 proc. udziałów w spółce Pol Cater, która poprzez spółkę zależną Dania Fast Food jest jednym z największych hurtowych dystrybutorów towarów FMCG do sieci restauracji, firm cateringowych, niezależnych placówek gastronomicznych oraz sieci stacji benzynowych.

Przejęcie Pol Cater i Dania Fast Food pozwoli Eurocash zdobyć doświadczenie w dystrybucji takich produktów jak kanapki, hot-dogi oraz produkty mrożone. Handel tymi produktami może zyskać na znaczeniu w przyszłości, wraz z przekształcaniem się części tradycyjnych sklepów detalicznych w palcówki typu "convenience". Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków własnych Grupy Eurocash, jednak kwoty transakcji nie podano.

Dania Fast Food prowadzi siedem centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku oraz zatrudnia ok. 170 osób. W okresie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2009 r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 92 mln zł, a w okresie 1 październik - 30 marca 2010 r. sprzedaż wyniosła 70 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,86

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane