PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash może wykorzystać spowolnienie gospodarcze jako okazję do zwiększenia udziału rynkowego

Autor: DM Millennium 24 stycznia 2013 14:43

Od początku 2012 r. Eurocash konsoliduje wyniki przejętego Tradisu i dzięki temu jest już wiceliderem rynku handlu w Polsce - w I ‚półroczu przychody należącej do grupy Jeronimo Martins Biedronki wyniosły 14.3 mld zł, a w przypadku Eurocash 7.9 mld zł. Grupa jest też zdecydowanym liderem rynku handlu hurtowego z udziałem rzędu 17-19%.

- Efekty synergii po przejęciu okazały się bardzo wyraźne, zwłaszcza na poziomie cash flow. W I-III kwartale 2012 r. cash flow operacyjny wyni‚sł 461.6 mln zł wobec 180.1 mln zł rok wcześniej. Wysoki poziom gotó‚wki jest istotny dla spó‚łki, gdyż może umożliwić wcześniejszą spłatę zadłużenia po przejęciu Tradisu, a tym samym przyczynić się do poprawy wyniku netto - dług netto sp‚łki spadł z 1224 mln zł na koniec I kwartału do 916.5 mln zł na koniec III. Naszym zdaniem ta tendencja utrzyma się i dzięki temu dług netto na koniec 2013 r. spadnie do 592 mln zł, co stanowi jednokrotność EBITDA. Bardzo dobra generacja got‚wki sprawia, że Eurocash już w tym roku może dokonać przejęć, najprawdopodobniej jednak dużo mniejszych niż
akwizycja Tradisu. Jest to możliwe tym bardziej, że tak duży gracz jak Eurocash może wykorzystać spowolnienie gospodarcze jako okazję do zwiększenia udziału rynkowego - komentują analitycy.

Bardzo dobre wyniki i perspektywa osiągnięcia dalszych synergii przełożyły się na znaczący wzrost kursu akcji Eurocash. Sierpniowa sprzedaż pakietu 7% akcji przez Luisa Amarala zwiększyła z kolei free float. W związku z tym pojawiła się możliwość wejścia sp‚łki do indeksu WIG20 w ramach rewizji rocznej (komunikat na początku lutego). - Naszym zdaniem jednak prawdopodobieństwo takiego scenariusza nie jest wysokie.
W ciągu ostatniego roku kurs akcji Eurocash wzr‚sł o ponad 65%, a przy założeniu realizacji naszej prognozyzysku netto (324.1 mln PLN, +37% r/r) wskaźnik P/E'2013 wynosi 21. Z tego powodu uważamy, że kurs zdyskontował już synergie po przejęciu Tradisu. W związku z tym obniżamy rekomendację dla akcji Eurocash z akumuluj do neutralnie ustalając cenę docelową na 50.5zł  (wycena metodą DCF wynosi 47.7 PLN na
akcję, a metodą por‚wnawczą wobec sp‚łek zagranicznych 53.3 zł na akcję) - czytamy w analizie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane