PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash: Nasza obecna sytuacja finansowa pozwala myśleć o przejęciach

Autor: TVN CNBC 2 marca 2013 14:19

- Docelowo na polskim rynku handlu przetrwają tylko duzi gracze, którzy będą w stanie skutecznie walczyć z dyskontami. Dlatego Eurocash zakłada podwojenie przychodów w perspektywie 3-5 lat - mówił na antenie TVN CNBC, Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash.

Członek zarządu Eurocash nie chciał komentować planów powiększenia grupy. Jednak przyznał, że wyceny spółek handlowych spadły w ostatnim czasie. - Eurocash jest jedną z niewielu spółek na warszawskiej giełdzie, która generuje trochę więcej niż 100 proc. wolnej gotówki z EBITDY. To pozwala nam się oddłużać i w związku z tym możemy myśleć o przejęciach, jeśli pojawiłyby się jakieś ciekawe oferty - komentował Owczarek.
Jego zdaniem rynek handlowy w Polsce będzie rósł trochę powyżej inflacji.
Rozmówca TVN CNBC przyznał także, że wypowiedzenie umowy Tradisowi przez Stokrotkę jest pokłosiem zamknięcia transakcji przejęcia Tradisu przez Eurocash. - Sieci supermarketów nie są naszymi kluczowymi odbiorcami. Przychody z tytułu tego kontraktu to stanowiły ok. 2 proc. ogólnej sprzedaży w ubiegłym roku.

Eurocash mocno poprawia wyniki - ale głównie dzięki przejętemu w ubiegłym roku Tradisowi. Największy polski hurtowy dystrybutor produktów spożywczych, alkoholu i wyrobów tytoniowych zwiększył w czwartym kwartale zysk netto o 124 proc., do 121 mln zł. W całym ubiegłym roku spółka zarobiła ponad 250 mln zł, co oznacza wzrost o 86 proc.

Obecnie Eurocash jest najdroższy w swojej historii. Cena jednej akcji oscyluje wokół 55 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • sprawiedliwy 2013-03-03 06:36:51

  KOLOS NA GLINIANYCH NOGACH.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane