PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash nie zapłaci podatku, a daninę Biedronki opłaci 36 sklepów

Autor: Money.pl 25 maja 2016 13:14

Eurocash nie zapłaci podatku, a daninę Biedronki opłaci 36 sklepów fot. Eurocash

Nawet 500 mln zł podatku od sieci handlowych zapłaci Jeronimo Martins. To kwota jaką generuje rocznie 36 sklepów Biedronka - wyliczył portal Money.pl

Jak czytamy na Money.pl Jeronimo Martins de facto zapłaci znacznie mniej. Portugalski koncern wpłaca bowiem nawet 300 mln zł CIT. Teraz dochodowy będzie mógł sobie zmniejszyć, bo handlowy stanie się kosztem uzyskania przychodu.

Sporo zapłaci też Lidl (160 mln zł) czy Tesco (140 mln zł). Ponad 100 mln zł do budżetu wpłacą hipermarkety Auchan, Carrefour oraz Kaufland.

Podatku praktycznie nie zapłaci drugi na rynku handlowym Eurocash, który działa jako hurtownia spożywcza. Może się zdarzyć, że część z franczyzobiorców mających kilka sklepów, będzie musiała uiścić daninę. Będą to jednak pojedyncze przypadki. Podobna sytuacja jest z hipermarketami E.Leclerc, supermarketami Intermarche (Grupa Muszkieterów), PPHU Specjał czy Lewiatanem. Franczyza zmniejszy też podatek dla Piotra i Pawła. 

W sumie z szacunków Money.pl wynika, że roczne wpływ podatkowe sięgną nieco ponad 1,9 mld zł. To dużo mniej niż pierwotnie zakładał rząd. Wcześniej mówiono bowiem o przychodach z nowego podatku w granicach nawet 3 mld zł. Poza tym budżet zyska dużo mniej niż 1,9 mld zł, bo zmniejszą się wpływy z podatku CIT.

Czytaj więcej na Money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Martin 2016-05-28 14:19:36

  macie kogoś z SuperExpressu do wymyślania tytułów? 36 sklepów zarobi na opłacenie całego podatku jak mówi tytuł? Jakaś elementarna przyzwoitość może, hę?...

 • sklepikarz do 20lat 2016-05-28 09:17:00

  Jaka danina?

  Zrujnowali tysiące drobnej przedsiębiorczości i cały zysk transferują do siebie. Powinni zapłacić nawiązkę za ostatnie dziesięć lat z przeznaczeniem na wsparcie innowacyjnej gospodarki.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane