PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash przegląda umowy z dostawcami Tradisu

Autor: portalspozywczy.pl 20 lutego 2012 17:42

Eurocash przegląda umowy z dostawcami Tradisu

Eurocash prowadzi przegląd umów zawartych pomiędzy dostawcami, a przejętą od Emperii Grupą Dystrybucyjną Tradis. - Proces weryfikacji kontraktów zakończymy w ciągu kilku najbliższych miesięcy - mówi Pedro Martinho, członek zarządu spółek Eurocash i Tradis. Jak dodaje, prowadzona kontrola pozwoli ocenić, które kontrakty z dostawcami są podpisane na lepszych, a które na gorszych warunkach niż w przypadku Grupy Eurocash.

Jak wyjaśnia Pedro Martinho dzięki połączeniu Eurocashu i Tradisu, spółka zyska efekt skali, tym samym będzie mogła uzyskać od dostawców lepsze warunki zakupowe. - Jednocześnie firmy, z którymi będziemy podpisywać kolejne umowy będą mogły się szybciej rozwijać, ponieważ zamówienia z naszej strony będą dużo większe niż dotychczas. Połączenie Eurocashu i Tradisu, jest więc dobre nie tylko dla handlowców, ale także dla naszych dostawców.
Eurocash szacuje synergie wynikające z przejęcia spółek dystrybucyjnych należących do Emperii na 120-130 mln zł w ciągu 18-24 miesięcy. - Połączenie znaczne obniży koszty funkcjonowania, a tym samym pozwoli na obniżenie marż i zaproponowanie detalistom lepszych warunków zakupowych. Tym samym będą oni mogli dużo efektywniej konkurować na rynku m.in. z sieciami dyskontów - tłumaczy członek zarządu Eurocash i Grupy Tradis.
Przypomnijmy, że w grudniu 2011 r. Emperia i Eurocash podpisały ugodę, na mocy której Eurocash kupił za 1,095 mld zł udziały w spółkach dystrybucyjnych należących do Emperii.

 

 

Czytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane