PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash przejął Pol Cater Holding

Autor: dlahandlu.pl/pr 2 marca 2011 12:16

Zarząd Eurocashu poinformował o nabyciu 100 proc. udziałów w spółce Pol Cater Holdin. Firma poprzez spółkę zależną Dania Fast Food jest jednym z czołowych dystrybutorów towarów szybkozbywalnych towarów konsumpcyjnych do segmentu HoReCa w Polsce. W okresie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2009 r. Pol Cater osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 153,8 mln zł.

Eurocash już w lipcu 2010 rolu podpisał umowę przedwstępną dotyczącą przejęcia udziałów w Pol Cater. Transakcja ta pozwoli Eurocash zdobyć doświadczenie w dystrybucji takich produktów jak kanapki, hot-dogi oraz produkty mrożone. Handel tymi produktami może zyskać na znaczeniu w przyszłości, wraz z przekształcaniem się części tradycyjnych sklepów detalicznych w palcówki typu "convenience". Jak już pisaliśmy, przejęcie zostanie sfinansowane ze środków własnych Grupy Eurocash, kwoty transakcji nie podano.

Dania Fast Food prowadzi siedem centrów dystrybucyjnych zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku oraz zatrudnia ok. 170 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane